پارتیشن

یک  شرکت ، یک اداره و یک سازمان شامل بخش ها و واحدهای مختلفی می شود. به طور معمول کنار هم قرار دادن ای بخش ها در یک اتاق یا یک سالن باعث ایجاد مشکلات مختلفی می شود.

در بیشتر مراکز اداری مهم این امر با جدا سازی اتاق ها و طبقات در یک ساختمان انجام می شود. اما مشکل اینجاست که با توسعه کاری یک شرکت واحد های دیگری به یک بخش و حتی بخش های جدیدی نیز به یک شرکت یا سازمان اضافه میشود. البته  پیشرفت تکنولوژی نیز باعث ایجاد یک بخش جداگانه در محیط اداری می شود. با شرایط پیش آمده شرکت اداری نیاز به اتاق های جدیدی برای بخش ها و واحد های تازه ایجاد شده را دارد.

توسعه و تغییرات در یک ساختمان در بر گیرنده هزینه  و زمان است و صد البته تعطیل شدن و از کار افتادن یک قسمت اداری.گروه طراحی رایان میز و شاریس با سابقه و تجربه در زمینه پارتیشن اداری طرح های متفاوت و مختلفی را ارائه کرده. استفاده از پارتیشن اداری دارای مزیت هایی است که در اینجا گروه طراحی شاریس و رایان میز به موارد مهمی برای انتخاب بهتر پارتیشن اداری اشاره میکند.

تقسیم بندی در پارتیشن بندی

قبل از استفاده از و تقسیم کردن اتاق های یک اداره و قبل از تهیه نقشه ساختمان تعداد کارمند های خود را در نظر بگیرید به طور معمول برای هر نفر ۹ متر مربع فضای اداری نیاز است  که این فضا در اتاق هایی که چند نفر در آن قرار است یک بخش را اداره کنند میتواند ادغام شود. به فرض دو کارمند نیاز به ۱۸ متر مربع فضای اداری نیاز دارن اما فضاهایی که برای بایگانی یا کتابخانه به کار میرود قسمت مشترک این دو کارمند محسوب میشود پس  میتوان حدود ۳ متر از این فضا را ادغام کرد و به جای ۱۸ متر از ۱۵ متر مربع فضا استفاده کرد.

دراین حالت هزینه نصب یک پارتیشن اداری نیز کمتر می شود. البته پیشنهاد میشود در مورد اضافه شدن یا کم شدن کارمندانتان قبل از پارتیشن بندی اداری تصمیم بگیرید. بعد از بدست آوردن میزان فضای مناسب برای هر واحد اداری خود تقسیمات ادرای خود را رو یک کاغذ بنویسد و الویت بندی ها را در قسمت های مختلف اداری خود تعیین کنید. چرا که نوع دسترسی کارمندان و ارباب رجوع در این بخش اهمیت فراوانی دارد با اعمال این دستور العمل میتوانید هم در هزینه صرفه جویی نمایید و هم راندمان کاری را بالا میبرید.

ارتفاع و ضخامت پارتیشن اداری

در بعضی از بخش های اداری نیاز است تا نظارت بر روی واحد ها صورت بگیرد . به صورت معمول و استاندارد پیشنهاد میشود تا ارتفاع پارتیشن اداری این قسمت ها کوتاه باشد تا نظارت بر این بخش ها بدون ایجاد مزاحمت و خلل در کار کارمندان اداره به راحتی انجام شود. برای انتخاب ضخامت پارتیشن اداری به نکات مختلفی نیز باید توجه کرد . ابتدا اینکه دو جداره کردن پارتیشن اداری باعث میشود تا پارتیشن اداری عایق صدا شود. اینکه در این بخش چقدر نیاز به ایجاد عایق صدا دارید با تشخیص شما انجام میشود.

در ضمن در نظر داشته باشین که ضخامت پارتیشن و یا همان پارتیشن دو جداره عایق حرارت و برودت هم خواهد شد. پس قبل از اجرا در این مورد از کارشناس طراحی پارتیشن اداری راهنمایی لازم را بگیرید تا سرمایش و گرمایش محیط اداری شما دچار اشکال نشود و اجرای پارتیشن اداری باعث ایجاد هزینه اضافی برای گرمایش و سرمایش دفتر اداری شما نشود. در استفاده از پارتیشن دوجداره دقت داشته باشین ضخامت  به نسبت ابعاد اتاق شما زیاد بزرگ نباشد چرا که باعث میشود فضای اتاق شما کوچکتر شود.

استحکامات پارتیشن اداری

به طور معمول برای ساخت پارتیشن اداری زیر ساخت هایی قبل از نصب پارتیشن اداری انجام میشود که تضمین کنند استحکام پارتیشن است. در پارتیشن های تک جداره دقت داشته باشین تا فاصله ستون های نگه دارنده پارتیشن ها کوتاه باشد. اگر قرار است از پارتیشن اداری با ارتفاع کوتاه استفاده کنید از محکم بودن پایه های ستون به کف و ساختار استاندارد آن توجه بیشتری داشته باشین چرا که در صورتی که غیر اصولی و بدون در نظر گرفتن استاندارد لازم پارتیشن اداری نصب شود بعد از مدت کوتاهی دیواره ها سست و باعث میشود پایه ها جابجا شود.

جابجا شدن هرکدام از ستون های پارتیشن نیز باعث تخریب و سست شدن باقی پارتیشن های متصل میشود. همین موضوع در پارتیشن های دو جداره صدق میکند. به خصوص اگر پارتیشن به صورت پوشش کامل قرار باشد که اجرا شود حتما به اتصالات قرار گرفته در سقف و کف دقت بیشتری داشته باشین تا اجرای غیر اصولی منجر به صدمات و خسارت دیگری نشود. شما میتوانید برای مشاوره و راهنمایی از گروه خبره رایان میز و شاریس در این زمینه استفاده نمایید.

زیبایی پارتیشن اداری

در بیشتر طراحی های پارتیشن اداری گروه شاریس و رایان میز سعی شده تا مطابق با آنچه در ساختمان اداری و دکوراسیون اداری وجود دارد دارد انجام شود. زیبایی شناسی استفاده از رنگهایی که هم خوانی با دکوراسیون اداری دارد از اصول طراحی در گروه شاریس و رایان میز است. در بعضی از پارتیشن های اداری با سفارش مشتری از پنجره و پرده کرکره استفاده شده است تا در کنار زیبایی از پخش نور طبیعی در فضا های میان اطاق دارای پنجره استفاده شود. طراحی با برش های CNC نیز از شاخصه های طراحی پارتیشن اداری در این گروه است.

برشهای با طراحی های مختلف تا یکنواختی به وجود آمده در پارتیشن اداری را از بین ببرد. همچنین استفاده از روکش هایی با بافت های مختلف و زیبا که هم عایق صدا و هم عایق گرما و سرما است در طراحی های پارتیشن اداری استفاده میشود.