میز مدیریتی

توضیحات میز مدیریتی

بدون تردید به علت وجود تمایز بین امور و حرفه مدیران و کارشناسان ،  مغایرت‌های بسیاری در طرح و اشکال و کارکرد میز‌های مدیریتی و کارشناسی موجود است. مغایرت‌های گوناگونی مانند ابعاد ، جنس و طرح و تجهیزات و لوازم استفاده شده برای تولید میز ، قفسه کتاب ها و جا فایل‌های تولید شده در کنار میز است.

میز مدیریت در یک محدوده‌ی اداری قبل از هر چیز بایستی اشاره‌گر مقام و ارج مدیر باشد. میز مدیریت بایستی جادار بوده و از جنس و نوع مناسب و قابل پسندی تهیه شده باشد. مناسب و خوب‌تر است که چیدمان فایل‌های ضروری و پیش نیاز مدیر هم درون میز او جاسازی و تهیه شود تا دستیابی به اسناد و وسایل پیش نیاز مدیر راحت‌تر باشد ، اساساً مدیران امور متصدی گری را ارائه نمی‌دهند ولی مسلماً زمان‌های بسیاری را آن‌ سوی میز‌های خود به فعالیت می‌گذرانند.

انواع میز‌های مدیریتی

اقسام و اشکال میز مدیریت به روز و جدید با مدل‌ها ، متریال و فام و رنگ‌های متنوع از قبیل میز مدیریت چوبی ، اماراتی و سلطنتی ، MDF  و…ساخته شده و در بازار به مشتریان عرضه می‌شود که افراد می‌توانند با نظر به چیدمان فضای کاری خود میز مدیریت مد روز و جدید یا میز مدیریت رسمی و سنتی را اولویت قرار دهند.

مشخصه میز‌ مدیریتی

میز‌های مدیریتی از حیث ابعاد ، نوع استفاده و کارآیی و … برخوردار از مشخصه های زیر است:

رنگ و فام میز‌های مدیریتی

میز‌های مدیریتی غالباً مابین طرح‌ها و رنگ‌های تیره انتخاب می شوند. رنگ‌های تیره گیرایی و ملاحت افزون‌تری دارند. عالی‌ترین گزینه رنگی می باشد که با چیدمان درونی سالن مدیریت و صندلی‌ها هماهنگی و تناسب لازم را دارا باشد.

ابعاد میز مدیریتی

میز مدیریتی به تناسب میز کارشناسی ، سطح و اندازه وسیع‌تری دارد. علت این موضوع آن است که با جادادن و گذاشتن رایانه‌ها و لپ تاپ‌های شخصی بر روی آن ، علامت کمپانی ، سالنامه ، کالانما و… در یک بخش از میز ، همچنین جای لازم برای لوازم غیر ضروری و زاپاس داشته باشد. ابعاد میز مدیریتی در ارتباط با فضای سالن می‌باشد که توجه به این مسئله حائز اهمیت است. دقت کنید که میز مدیریت می‌بایست به تناسب محوطه و فضای سالن در ابعاد بزرگ ، کوچک و متوسط انتخاب شود.

طرح میز مدیریتی

شکل و فرمی که برای میز مدیریتی برگزیده می‌شود از بی طرحی و بی تنوعی  به دور است و برای آن طرح‌های خوش ساخت وشیک و متمایز به کار می‌رود. صندلی مدیریت نیز از این سبک و طرح خارج نیست ، این صندلی نیز با فرم‌های متنوعی تولید می‌شود و به مشتریان ارائه می‌گردد.

ارتفاع میز مدیریتی

عرض میز مدیریتی انواع گوناگونی دارد اما بایست در نظر داشت که بیش از حد عریض و بلند ساخته نشود به گونه‌ای که دست‌یابی به لوازم سطح میز را برای مدیر با مشکل رو به رو کند ، به علاوه کم ارتفاع بودن این میز‌ها ، باعث خمیدگی مدیران و از این رو منتهی به آسیب‌های بدنی و جسمی خواهد شد.

میز مدیریت مدرن

امتیاز ویژه میزهای مدیریت در مقایسه با اقسام میزهای دیگر ، کارکرد بسیار و حالت لوکس و خاصی است که به چیدمان اتاق شما می‌دهد. طرح‌ها و انواع شیک و لوکس تمایز گوناگونی بسیاری در مقایسه با مدل‌های کلاسیک دارند.

تعدادی با سبک و مدل مدبرانه کوچکترین مقدار محدوده اتاق را تصرف می کنند و تعدادی نیز تمام محوطه یک دیوار را اشغال می‌کنند. به جز ابعاد میزها ، جنس و نوع استفاده شده در تهیه میزها هم گوناگون می‌باشد ، از چوب‌های  درختان طبیعی تا فلز و فیبر شیشه‌ای در ساخت میزها به کار می‌روند.

به علت این که نوآوری و هوشمندی نکته ویژه‌ای در ساخت و طراحی میزهای مدیریت لوکس و مد روز واقع می‌شود ، بدین سبب به هیچ وجه کمبودی در انواع و اقسام و طرح‌های آن‌ها وجود ندارد ، به بیان دیگر میزهای مد روز در این عرصه بسیار گوناگون و متمایز بوده و نمی‌شود انتهایی بر مدل و طرح‌های خاص و زیبا و ممتاز آن‌ها در نظر گرفت.

لازم است یک نوع را انتخاب و خریداری کنید تا روز آینده طرح و نوع زیباتر و کارآ تری راهی بازار و مراکز فروش شود. مسلماً در صورتی که انتخاب شما مدبرانه و زیرکانه باشد ، احتیاجی به تغییر یا توجه به انواع مدل‌های تازه روانه شده به بازار ندارید چون که میز مدیریتتان تمام ضرورت‌های شما را رفع می‌کند.

فضایی که برای میزهای مدیریتی در اتاق کار منظور می‌داریدغالباً بایست فضادار و بزرگ باشد. بنابراین هر اندازه میز یا واحدهای جادار و بزرگی را انتخاب کنید افزون بر رایانه‌ها و سیستم‌ها محدوده‌ی مازادی برای داشتن سایر ابزار وتجهیزات هم در اختیار خواهید داشت.

میزهای بزرگ برای محیط‌هایی که به شکل فضای آزاد طرح و نقشه برداری شده‌اند بهتر و متناسب‌تر است زیرا به سادگی می‌توان آن را به مکان مرکزی چیدمان اتاق خود تغییر داد. درصورتی که مایل نیستید ابزار و امکاناتتان در دسترس نمایش و رویت باشد ، استفاده از میزهای درب دار به عالی‌ترین صورت ابزار و تجهیزات شما را از نظر پوشیده و مستور نگه می‌دارد.

اکثر اشکال میزهای مدیریتی مد روز و شیک به شکل چند منظوره ساخته می شوند و این فاکتوری است که آن‌ها را با صرفه و کم هزینه‌تر خواهد کرد. کنج دیوار فضاهای اتاق‌های اداری اغلب یکی از فضاهایی است که خنثی و بدون کاربرد است در حالی که می‌شود از این محدوده بهره‌مندی بسیاری برد.

بلکه بهترین استفاده‌ای که می‌توان از این مکان برد استفاده از یک میز مدیریتی لوکس و زیبا می‌باشد که با طرح و مدل‌های مناسب و زیرکانه‌ای ساخته شده است. با قرار دادن این میز نه فقط از محیط و محدوده‌ی کاری و اداری خود نهایت بهره را برده‌اید ، علاوه بر این اتاق خود را دو برابر زیبا و شیک و جذاب کرده‌اید.

میز مدیریت ساده

 در حال حاضر به علت تغییر اتاق‌های مدیریتی به فضایی چند منظوره ، وسیله ای که در آن استفاده می‌شود بایست در عالی‌ترین نمای خود منحصر به فرد و خوش ساخت باشد. بعضی مواقع یک میز مدیریتی ساده و زیبا منحصراً وسیله‌ای است که فضای کار شما برای تغییر به فضایی شیک و  مرتب به آن نیازمند است. میز مدیریتی نیز  یکی از تجهیزات با اهمیتی چیدمان اتاق است که نبود آن ، محیط را به گونه‌ای ناقص خواهد کرد.

اگر اتاق و فضای کاری شما کوچک می‌باشد پیشنهاد می شود که از مدل‌هایی بهره ببرید که ارتباط و تناسب میان اتاق تماماً باقی بماند. اگر چه در دفعه‌های نخست این مطلب اهمیتی نداشته باشد ولی به محض اینکه متوجه شوید نگه داری  ارتباط و تناسب میان چیدمان  فضاهای اداری چه اندازه به زیبایی و نظم اتاق مدد می‌رساند عقیده‌تان عوض خواهد شد.

به این ترتیب در این فضاها انتخاب میزهای مدیریتی قفسه دار و کمد دار به بهترین نحوه تناسب چیدمان همه‌ی اتاق‌ها را پوشش می‌دهد.

میز مدیریت کلاسیک

 عملاً عنصر لاینفک هر مبلمان اداری ، میز مدیریتی متناسب با مبلمان‌های اداری می‌باشد به گونه‌ای که برخی از مدیران وسواس زیادی در انتخاب مدل میز صرف می‌کنند تا مبلمان‌های ادرای. میز مدیریت افزون بر اثری که بر فضای چیدمان اتاق دارد استفاده‌های خیلی اساسی تری نیز دارد.

اگر چه اتاق و فضای کاری شما محدود و اندک باشد از طرف دیگر به یک میز مدیریتی زیبا و مناسب نیازمند هستید. بایستی دقت داشته باشید که هر فضای اداری نیازمند میز مناسب و درخور خود می‌باشد. برای اتاق‌ها و سالن‌های جادار به میزهای وسیع و بزرگ احتیاج دارید.

افزون بر این بایست میزی که برای فضای کاری خود خریداری می‌کنید با طرح و هارمونی فضای اداری و کاری تناسب داشته باشد. برای مدل‌های کلاسیک و سنتی ، می‌شود میزهایی با اشکال نقش دار و کنده کاری شده استفاده کرد. نوع میزهای کلاسیک می‌تواند از جنس چوبی ، فلزی ،MDF  ، شیشه‌ای و… باشد.

بدون تردید گزینش میزهای مدیریت اداری زیبا و مناسب اثر فراوانی در چشمگیر بودن قسمتی از اتاق کار مدیران می‌گذارد. همان گونه که مطلع هستید میز مدیریت زیادترین تاثیر را در معارفه او به دیگران را دارد. بدین سبب گزینش یک میز درخور و شایسته با جایگاه و مقام مدیریت ، نکته‌ی اساسی قلمداد می‌شود.

به نظر طراحان و کارشناسان حرفه‌ای ، گزینش یک میز مدیریتی وسیع با متریال چوبی مناسب‌ترین انتخاب به شمار می‌آید. طراحان دکوراسیون دو مزیت را برای این انتخاب بیان کرده‌اند: نخست این که آنان گسترده بودن میز مدیریتی را نشان دهنده‌ی جایگاه و مرتبه‌ی رفیع مدیر در اداره و سازمان قلمداد می‌کنند و دوم این که متریال چوب را عالی‌ترین انتخاب برای گزینش میزهای اداری به حساب می‌آورند ، چرا که میزهای چوبی هم برای ست‌های مدرن و هم ست‌های کلاسیک کاربرد دارند و سبب حس راحتی در مدیران و مشتریان می‌شود.

در صورتی که یک میز چوبی را برای دفتر مدیریت گزینش کرده‌اید ، بایستی مطلع شوید که شما از دیدگاه مشتریان و مراجعین یک فرد مورد اطمینان و اصالت‌دار معرفی می‌شوید. در صورتی که از به وجود آمدن فضای کسالت کننده در فضای همگون خوشتان نمی‌آید ، از چیدمان ترکیبی و متریال‌های مختلف مرغوب استفاده کنید.

هرگز در گزینش وسایل اداری و در قسمت‌های در رابطه با دفتر مدیریت از رنگ‌های روشن و با نشاط را به کار نگیرید ، هر چند این ست از رنگ‌ها سبب نشاط و شوق می‌شود اما به هیچ وجه شایسته و مناسب دفتر مدیر نیستند.

از ویژگی‌های یک میز مدیریت مناسب می‌توان به مدل‌های شکیل و متناسب با چگونگی فعالیت مجموعه ، اندازه‌های مورد احتیاج با نظر به میزان امور و کار یک مدیر اداری ، راحتی میز مدیریت و تجهیزات آن از قبیل کشوها و جا فایل‌های مورد احتیاج به اندازه و مطلوب ، سادگی و تلقین احساس آسایش مدیر به لحاظ انتخاب تصمیمات درست برای اداره و شرکت را نام برد.

یک مدیر اداری با نظر به عرصه‌ی کاری و حرفه‌ای خود امکان دارد در طول پروسه‌های کاری با اشخاص و مشتریانی متفاوت در بیرون از کمپانی و موسسه خود رابطه و مذاکره داشته باشد. آیا میز مدیریت که مقام و شان مدیر را نشان می‌دهد قادر نیست عامل و نقش قدرتمندی در ذهنیت و انتخابات مراجعین و در نتیجه پیروزی و عملکرد شایسته اداره و شرکت داشته باشد.

مولفه‌های که می‌باید در ساخت میزهای مدیریتی رعایت شود ، افراد رابطه‌ی راحت و مرتبی را با پلان‌های طراحی محیط و اتاق مدیریتی داشته باشند و حتی در ساخت آن‌ها اصول ارگونومی لحاظ شده باشد اما مقصود تلقین و ایجاد احساس بزرگ منشی و مدیریت مجموعه است. در نتیجه میزهای مدیریتی چه از لحاظ اندازه و چه از لحاظ ظاهری عموماً با دیگر میزهای اداری قسمت‌های دیگر اداره فرق دارند و غالباً رسمی‌ترین و شیک‌ترین میزها در این قسمت قرار می‌گیرند و به کارگیری جنس و طرح‌های خوشایند و به کار گرفتن عناصر تلفیقی در جوار این نوع میزها قادر است در اثربخشی زیاد شدن آن تاثیر به سزایی دارد.

انواع میزهای مدیریتی در بازار عبارتند از:

میز مدیریت ام دی اف :

میز مدیریت ام دی اف به همان سان که نمای چوب را دارا می‌باشند ، استحکام و دوام لازم را برای میزهای مدیریتی را هم برخوردار می‌باشند. گزینش و خریداری این شکل میزها باصرفه بوده و احتیاجات دفتر مدیریت را پوشش می‌دهد.

میز مدیریت T شکل :

میز مدیریت T شکل همان طور که از اسمش پیداست، ظاهری شبیه به T دارد. در شماری از سازمان‌ها ، سالن کنفرانس از دفتر مدیریت تفکیک نشده و به کارگیری میز مدیریتی از این نوع در محیط ، گزینش مناسب برای برقراری نشست‌ها در دفتر مدیریت است.

میز مدیریت L شکل :

میز مدیریت L شکل میزهای زیبایی هستند که تزئینات فراوانی در آنان به کار نرفته است و در ساخت آنان عناصر بسیاری لحاظ نشده است.

میز مدیریتی شیشه‌ای :

میز مدیریتی شیشه‌ای برای محیط‌های که وسیع و گسترده نمی‌باشند میزهای شیشه‌ای گزینه خوبی برای این فضاها می‌باشند ، چرا که میزهای شیشه‌ای به راحتی نور را در فضا بازتاب می‌دهند و سبب روشنایی و بزرگی محیطو دفتر کار شما می‌شوند.

میز مدیریت مدرن:

میز مدیریت مدرن شماری از اشخاص این نوع میزها را برای محیط کاری و اداری خود می‌پسندند و در دکوراسیون فضای دفتر خود با این نوع میزها حس آسایش و خوشایندی فراوانی دارند و از شیکی و مد روز بودن این نوع میزها در محیط کاری خود احساس لذت می‌کنند.