نکات تخصصی در مورد میز اداری

میزهای اداری سبک مدرن یا میزهای اداری سبک کلاسیک
خرداد ۱۳, ۱۳۹۷
انتخاب میز اداری مناسب
خرداد ۲۲, ۱۳۹۷

نکات تخصصی در مورد میز اداری

میز اداری - میز کارمندی

در حال حاضر یکی از اساسی‌ترین مسائل محیط‌های اداری محدودیت در فضا و مکان‌های اداری می‌باشد و به این علت ضرورت به کارگیری مناسب فضا بیشتر از گذشته ارزشمند شده است.

نبود فضا و مکان سخن همه‌ی مدیران در هنگام خریداری میزهای اداری می‌باشد. مشکل فضای کوچک و احتیاجات بسیار برای همگان محسوس است ولی زمانی که بخواهید با برخورداری از فضای اندک و کمبود متراژی که دارید احتیاجات گوناگون را به شکل جامع و صحیح انجام دهید امر خیلی دشواری خواهد بود. همچنین محدودیت جای پرونده‌ها و ذخیره پوشه‌ها ، هم غالباً یکی از مشکلاتی است که بیشتر استفاده کنندگان از میزهای اداری با آن رو به رو هستند. هرچند می‌شود این معظل را با قرار دادن جا فایل‌هایی در عرض مقارن میزهای اداری برطرف نمود اما همچنان دسترسی آسان به پرونده‌ها و پوشه‌ها در حداقل زمان ممکن مورد توجه است.

اشکال و مدل میز اداری در تمام جوامع صنعتی به سمت ساختار فرآورده‌های ساده گرایی و کمینه جویی حرکت می‌کند و در این شاخه به کارگیری بهتر از جنس و مواد به منظور بیشترین جواب گویی به احتیاجات ، قسمت اساسی ویژگی فرآورهای نوگرا و تازه می‌باشد. یکی از راه‌های توصیه شده به منظور به کارگیری بهتر و مناسب‌تر از محیط‌های کوچک و برطرف کردن مسئله محدودیت فضا ، استفاده از میزهای اداری است.

اصلی‌ترین خصوصیات میزهای اداری در مقایسه با میزهای تکی این است که این شکل از میزها در کنار بخش‌های مجزا کننده و چه عاری از آن‌ها ، در واقع امر راهکاری به منظور به کارگیری بهینه از محیط می‌باشد. تفکیک سازی و تقسیم سازی در میزهای اداری خیلی مهم است اما این مسئله در بیشتر مواقع با مشکلاتی رو به رو است ولو هم بعضی مواقع به درستی انجام نمی‌گیرد.

پارتیشن‌های میزهای اداری بایستی فضای اندکی را اشغال کنند و همزمان محیط حراست شده و امنی را برقرار سازند ، این بهترین حالت ایجاد شده است. میز اداری در حقیقت تلفیقی از میزهای انفرادی و جداکننده‌ها هستند. این تلفیق همه‌ی ویژگی‌های یک میز چوبی مطلوب را مهیا می‌سازد ، ایجاد محیطی بهینه و حراست شده ملازم با عدم جاگیری محیط زیاد و بی‌نظمی در محیط مورد نظر.

برعکس عقیده همگانی در مورد میزهای اداری که تنها می‌شود استفاده کارمندی از آن‌ها داشت ، به منظور  به کارگیری در طبقه کارشناسی هم کاربرد لازم را دارا هستند.

شکل دکوراسیون و تلفیق به کارگیری میزهای اداری به شمار افراد پرسنل و محیط و مکان مورد نظر وابسته است. طراحی مناسب میزهای اداری و نوع دکوراسیون این میزها در راندمان کارایی کارمندان و پرسنل اثرگذار است و می‌شود این طور بیان کرد که قسمتی از خصوصیات بی‌نظیر این تجهیزات هم می‌باشد.

میزهای اداری که تلفیقی از جداکننده‌ها و میزهای کارمندی است قسمتی از پراستفاده‌ترین و پرفروش‌ترین میزهای اداری هستند. اندازه این میزها تابع چگونگی استفاده از این میزها می‌باشدو غالباً در دو دسته‌ی کارشناسی با پهنای ۱۶۰ تا ۱۸۰ سانتی متر و یا کارمندی با پهنای ۱۴۰ سانتی متر ساخته می‌شوند. در بیشتر مواقع از جا فایل‌های اداری نیز در کنار میزهای اداری به کار گرفته می‌شود.

میزهای اداری بایستی به گونه‌ای  باشندکه هر شخص اضافه بر این که از یک محیط کاری معلوم برخوردار است ، دارای حداکثرترین میزان محیط ذخیره فایل‌ها در نزدیکی مکان مورد نظر باشد. صیانت از آسودگی و آراستگی و سیستماتیک در محیط کاری پرازدحام و پرجمعیت امری مشکل است و این مسئله فضاهای اداری زیادتر از دیگر دفاتر مهم‌تر می‌شود.

میز اداری با دنج بودن و سادگی که در ساخت خود دارد به نظامندی و ساختار فضای دفتر شما مدد می‌رساند. به کارگیری رنگ و فام‌های گوناگون در این میزها ، کلام نخست مهم در ساختار و شکل این میزها می‌باشد و فضا را شکیل و خوش منظر خواهد ساخت. نکته قابل توجه این است که در محیط کاری پرسنل و کارکنان از فام و رنگ‌های طبیعی و گرم در ترکیب چیدمان‌ها استفاده شود این مسئله سبب می‌شود که کارکنان در زمان بلند مدت کاری گرفتار کسالت و تکراری بودن نگردند.

میز اداری ، میز مدیریتی ، میز کارمندی ، میز کنفرانس ، میز چوبی ، کانتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *