کانتر

کاربرد کانتر ؛ در مکان و فضای کانتر اداره و کمپانی شما پیشامدهای با اهمیتی اتفاق می‌افتد. مراجعین امکان دارد با پرسنل و کارکنان خوش رو و یا بد خلق رو به رو شوند. مراجعین بایستی کانتر را با خوشحالی و رضایتمندی رها کنند ، چرا که به سادگی قادرند به ادارات و کمپانی‌های دیگری برای برطرف کردن درخواست‌هایشان رجوع کنند. اهمیتی ندارد در چه عرصه‌ای کار می‌کنید ، کانتر مکانی است که اقسام معلومات مورد احتیاج مراجعین به آنان گفته می‌شود.

به علاوه قادرید به منظور پیشرفت فعالیت اداره و کمپانی از مراجعین نظرخواهی کنید ، این امر برای کانتر نیز انجام شدنی است. از محل کانتر قادرید از چگونگی رفتار پرسنل با مراجعین آگاه شوید چرا که مدیران تمام وقت در اداره و کمپانی‌ها وجود ندارند تا بر روال کاری بررسی و مشاهده داشته باشند. بایستی مطمئن شوید که کانتر مکانی مرتب و سر و سامان آراسته‌ای داشته باشد تا آگهی رسانی به طور مطلوب و عالی صورت بگیرد.

میزهای پذیرش بایستی در دست یافتنی و راحت‌ترین مکان ورودی اداره و کمپانی‌ها جای بگیرد. با دقت به شکل عملکرد و کار اداره و کمپانی خود مدل کانتر را گزینش کنید ، این که در طول روز شمار مراجعین به کانتر چه اندازه است ، در صورتی که مشتریان نمونه درخواست‌های بسیاری را در کانتر تحریر کنند بایستی بلندی میز زیاد نباشد. میدان دید پرسنل و منشی اپراتور در ارتباط با مراجعین آن طرف میز و رایانه‌ای که در جلوی آن‌ها قرار گرفته و یا مشکلات راحتی و ایمنی ویژه بایستی در کانتر لحاظ شده باشد.

در زمان پاسخ به مراجعین و برای برطرف کردن درخواست‌های آنان ، چه ابزار و وسایلی در کانتر مورد احتیاج است ، آیا به منظور سرعت بخشیدن به امور مراجعین ضرورت دارد تجهیزاتی مثل صفحه‌های جداکننده در حیطه و فضای کانتر اضافه شود ، پرسنل اپراتور در پشت کانتر چه اندازه قابلیت ارتجاعی و راحتی و تسریع در امور را خواهند داشت. همه‌ی این موضوعات نکاتی است که بایستی در کانتر مورد توجه قرار گرفته شود.

متداول‌ترین نوع میزهای پذیرش ، به صورت U شکل می‌باشند. در انتخاب میزهای پذیرش در نظر داشتن محیط اداری و کاری مورد نظر تاثیر اساسی خواهد داشت. گزینش کانتر ، متریال و طرح آن ، بایستی با وظیفه‌ای که کارکنان و پرسنل انجام می‌دهند و مکان عرضه کارهای اپراتوری هماهنگی و سازگاری داشته باشد. برای شکیل بودن کانتر می‌توان از چیزهای زینتی کلاسیک نیز بهره گرفت ضروری نیست که بسیار قابل توجه باشد. بایستی محیطی آسان را برای دست یابی مراجعین در تصرف آنان قرار دهید. تا آن جا که می‌توانید سادگی و یکرنگی را در فضای میزهای پذیرش لحاظ کنید. برای گزینش فام و رنگ میزهای پذیرش به محیط اداره و کمپانی و دیگر تجهیزات موجود توجه داشته باشید تا هارمونی متناسبی در فضا ایجاد شود.

انواع کانتر و میزهای پذیرش

کانتر چوبی

برای گزینش کانتر چوبی و یا MDF علت‌های متفاوتی وجود دارد ، برای نمونه با این انتخاب قادر هستید ظاهری شیک و مد روز را به اداره و کمپانی خود بدهید. زمانی که وجهه اداره و کمپانی شما مدرن و حرفه‌ای به چشم آید آنگاه در نظر مراجعین مورد اطمینان و وظیفه شناس جلوه خواهید کرد و این شکلی از آگهی و تبلیغات به طور ضمنی می‌باشد. همچنین کارکنان و پرسنل در پشت میزهای چوبی احساس آسودگی زیادتری خواهند داشت و به کارگیری یک صندلی استاندارد این آسودگی را مضاعف خواهد کرد.

کانتر L شکل

در صورتی که شرکت شما پرتردد می‌باشد میز ال مانند گزینش خوبی خواهد بود تا افزون بر راحتی و شکیل بودن وجهه آن ، حرفه‌ای بودن ظاهر اداره و کمپانی هم رعایت گردد. در صورتی که می‌خواهید کانتر در کنج و کنار سالن جای بگیرد ، استفاده از میزهای ال مانند بهترین انتخاب است. همچنین این میزها به سادگی با دیگر تجهیزات هماهنگ و سازگار خواهند شد.

کانتر کوچک

این نوع میزها نیز عیناً کارکرد میزهای بزرگتر خود را دارند ، با این اختلاف که بایستی به وسیله‌ی قفسه و کشوهای زیادتری تجهیز شده باشد تا مکان پذیرش آراسته‌تر و مرتب‌تر به نظر آید. میزهای ال مانند که برخوردار از قفسه‌های گوناگونی هستند برای کانتر کوچک استفاده‌ی زیادی دارند.

کانتر برای اماکن تفریحی

هر مکان تفریحی احتیاج به محیطی دارد که به منظور پذیرش مشتریان در ابتدای داخل شدن به فضا و هدایت آنان برای شرح دیدارها و همچنین اجرای امور مبادلات پولی استفاده شود. این نوع کانتر نیز بایستی بزرگ باشد تا اجرای کارها در آن به سادگی انجام گیرد و همچنین مد روز و شیک باشد تا دید نخست جلب نظر نماید. شخصی که کار اپراتوری را در این جایگاه انجام می‌دهد با مراجعین بسیاری رو به رو است و به همین منظور بایستی قادر باشد در شرایط گوناگون معلومات ضروری را بازگو کند در نتیجه به میزی احتیاج دارد تا این کار را آسان سازد. شمار مشتریان در انتخاب این میزها تاثیر به سزایی خواهد داشت.