نکات کلیدی در انتخاب و خرید میز اداری

مناسب‌ترین و بهترین میز مدیریت
تیر ۲, ۱۳۹۷
نحوه انتخاب مبلمان اداری مدرن
دی ۱, ۱۳۹۷

نکات کلیدی در انتخاب و خرید میز اداری

کانون داخلی محیط اداری و کار شما ، میزهای اداری می‌باشند. مسلماً زمان زیادی را در محل کار می‌گذارنید که در ورای میز خود مشغول به کار هستید. بی تردید میز کار مکانی است که اغلب کارکنان و پرسنل رایانه و لپ تاپ ، تلفن ، فایل‌ها و پرونده‌های بااهمیت کاری خود را روی آن قرار می‌دهند ، در حقیقت کار شما در این محیط اجرا می‌شود. بدین سبب گزینش و خریداری مناسب‌ترین میز اداری ، امری قابل توجه و با اهمیت است. بنابراین در زمان انتخاب و خرید میز اداری با گزینه‌های فراوانی روبه‌رو هستید که انتخاب و خرید را برای شما دشوار می‌سازد.

به منظور انتخاب و خریداری میز اداری مناسب و مطلوب توصیه می‌شود به عوامل زیر توجه کنید:

در نظر داشتن پول و سرمایه خرید میز اداری: نخستین و اساسی‌ترین مولفه این گزینه است که چه میزان قصد دارید در خصوص خرید میز اداری سرمایه کنید. آگاهی و شناخت از انواع میز اداری مورد احتیاج شما و واقف بودن از طرح و مدل مورد تمایل خود ، در معین ساختن مقدار هزینه به شما یاری خواهد رساند.

مد نظر قرار دادن احتیاجات خود و کارکنان در هنگام خریداری میز اداری: هر فضا و محیط اداری و کاری و هر یک از کارکنان و پرسنل احتیاجات مختلف دارند. تعدادی از اشخاص امور کاری خود را رایانه اجرا می‌کنند و یک میز اداری در ابعاد متوسط نیاز آنان را رفع خواهد ساخت. تعدادی از کارکنان و پرسنل بایستی با پرونده‌هاو فایل‌های اداری امور کاری خود را انجام دهند ، از این رو میز اداری در ابعاد وسیع‌تر و محیط زیادی را نیازمند می‌باشند.

اشکال گوناگونی از میزهای اداری به صورت U شکل ، L  شکل ، دایره‌ای و یا مستطیلی در بازار موجود می‌باشد که بر حسب نیاز می‌توانید برای خرید آن‌ها اقدام کنید. نیازهایی مانند جا و محیطی برای ذخیره سازی فایل‌ها ، کیبورد و سیم‌ها رایانه ، استفاده از لپ تاپ شخصی و یا قاب عکس فرزندان همه و همه از نکاتی است که بایستی به آنان دقت لازم شود.

زیبا شناختی ، شکل ظاهری و نوع و طرح میز اداری: تعدادی از سازمان‌ها و کمپانی‌ها مبلمان اداری خود را به صورتی گزینش می‌نمایند که از لحاظ رنگ و فام ، طرح و شکل هارمونی نداشته باشند. در عوض شماری از سازمان‌ها و کمپانی‌ها مایل هستند که تمام بخش‌های اداری همه و همه با یکدیگر هارمونی داشته باشند. یک کارشناس خبره در عرصه طراحی داخلی و چیدمان قادر است در این مساله شما را راهنمایی دهد. طرح و مدلی و متریال میزهای اداری تاثیر به سزایی در این موضوع که مبلمان و چیدمان اداری چطور جلوه می‌کنند دارد. آیا علاقمند به سبک و فضایی مد روز و شیک یا امروزی و یا کلاسیک دارید؟

منعطف بودن و کاربردی بودن میز اداری: این دو مولفه منعطف بودن و کاربردی بودن میز اداری بایستی جز نکات مهم قلمداد شود به ویژه در مکان‌های پر تردد و یا فضاهایی که تعدادی از کارکنان به شکل گروهی و اشتراکی از یک میز اداری و کاری بهره می‌برند. یک مدیر سازمان یا یک اپراتور و یا کارمندان هر یک به شیوه‌های گوناگونی از میز اداری بهره می‌برند این نکته مهم را در زمان خرید در نظر داشته باشید.

راحتی و استاندارد بودن میز اداری: بیشتر سازمان‌ها و ادارات در زمان انتخاب میز اداری مناسب به راحتی و استاندارد بودن آن توجه زیادی ندارند. در زمان خرید میز اداری توصیه می‌شود میز را بررسی نمایید و اطمینان لازم را پیدا کنید که مطلوب‌ترین و استانداردترین میز اداری را خریداری کرده‌اید. یک میز اداری استاندارد و ارگونومیک از ایجاد آسیب در قسمت کمر وگردن پیشگیری خواهد کرد و در زمان استفاده از این نوع میزها کسالت و ضعف و کندی را احساس نخواهید کرد.

گزینش ابعاد و اندازه صحیح میز اداری: فاکتور با اهمیت در زمان خریداری ابعاد و اندازه صحیح میز اداری ، متراژ محیط و مکان اداری مورد نظر است. ابعاد میز اداری بایستی به صورتی باشد که تمام تجهیزات و لوازمی که روزانه در هنگام کار از آن‌ها بهره می‌گیرید به راحتی روی آن قرار گیرد و به علاوه قسمت پایینی میز اداری جای مناسبی برای جای دادن پاها ، فضایی برای ذخیره سازی اسناد و سیم و کابل رایانه نیازمند است.

مد نظر قرار دادن مکان میز اداری: میز اداری بایستی متناسب با محیط مورد نظر باشد. مکان جای گیری میز اداری عامل با اهمیتی است. شما قادرید برای محیط‌هایی که مراجعین زیادی در آن جا رفت و آمد دارند از مارک‌های شیک و مدرن بهره بگیرید و برای محیط‌ها و سالن‌های غیر ضروری و کم تردد از میز اداری ساده یا قدیمی‌تر را به کار بگیرید.

گزینش لوازم و جزئیات میز اداری: میز اداری که انتخاب می‌کنید و به محیط و سالن مبلمان اداری پیوست می‌دهید بایستی قفسه و کشوهای لازم برای تجهیزات را در خود داشته باشد. آگاهی و شناخت از این که شما چطور از میز اداری مخصوص خود بهره می‌گیرید نکته بااهمیتی است که نبایست فراموش کنید.


موضوعات مرتبط :

نکات طلایی در مورد انواع میز کنفرانس اداری

انواع جنس و متریال میزهای اداری

انتخاب میز اداری مناسب

نکات تخصصی در مورد میز اداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *