نکات طلایی در مورد انواع میز کنفرانس اداری

انتخاب میز اداری مناسب
خرداد ۲۲, ۱۳۹۷
برخی نکات طلایی میز های مدیریتی
خرداد ۲۸, ۱۳۹۷

نکات طلایی در مورد انواع میز کنفرانس اداری

میز کنفرانس مد روز و شیک گزینشی با اهمیت برای سازمان و شرکت‌های در حال حاضر در عرصه ی تجارت است.

به بیانی دیگر سالن کنفرانس مکانی است که گفت و گوها و محاورات و امور و داوری‌های اساسی و با اهمیت در آن جا ترتیب داده می‌شود. بنابراین این سالن و مکان احتیاج به دو مولفه‌ی اساسی مشابه ، شکیل بودن و ممتازی و راندمان و اقدامات دارد. اساساً میزهای کنفرانس مد روز که شما برای برگزاری امور مهم شرکت و سازمان اداری خود گزینش کرده‌اید بایستی قادر باشید پیشنهاد و نظر حرفه‌ای داشته باشید و در مدتی کوتاه به مقصود کاربردی خود دست پیدا کنید.

گزینش مناسب‌ترین میز کنفرانس ، نوعی از میزهاست که به گونه‌ای درخور و مساعد احتیاجات شما را رفع کند و با سلایق و نظرات و دستور کارهای شما هماهنگ باشد. باید مطلع شوید که گزینش مدل شیک و مد روز میزهای کنفرانس بیشتر از هر فاکتور دیگری یک ترجیح و سلیقه‌ی خصوصی است اما به علاوه اهمیت اساسی دارد که درباره‌ی سازمان و مجموعه کار و حرفه‌تان از نظر و سلایق پرسنل و کارمندان خود آگاه شوید.

در صورتی که نوع فعالیت و تجارت و حرفه شما کلاسیک و سنتی می‌باشد یک میز کنفرانس از نوع مستطیلی گزینه مناسبی می‌باشد اما در صورتی که نوع فعالیت و حرفه شما حقیقتی ملازم با وجود خیال و القای آن در افراد با گسترش دوباره‌ی قدرت است میز کنفرانس دایره‌ای یا بیضی گزینش مناسبی برای این امر خواهد بود.

متریال گزینش شده برای میز کنفرانس تابع چیدمان درونی شرکت و سازمان می‌باشد. ابعاد میز کنفرانس به وسیله‌ی شمار اشخاصی که غالباً در نشست‌ها در سالن کنفرانس دعوت می‌شوند تعیین می‌شود ، به علاوه ابعاد حقیقی را فضای سالن مشخص می‌سازد. میزی که اندازه‌ی بزرگی داشته باشد معمولاً موجب می‌شود سالن کنفرانس کوچک و حس خوبی را القا نخواهد کرد و این سبب خواهد شد جا و موقعیت هر شخص به گونه‌ای سازنده کمتر شود.

مجهزسازی اتاق کنفرانس به لحاظ اندازه ، طرح و شکل و سازمانی که دارند مختلف و گوناگون است. یک میز کنفرانس یک ضرورت و پیش شرط برای برپایی و ترتیب دادن نشست‌های حرفه‌ای و کاری است. تجهیزات اداری ویژه قادر است یک پیغام به خصوص را منتقل سازد و گزینش شما را در جهت ذهنیت و نمونه نمایش داده شده از موسسه اداری و یا کمپانی را به صورت عالی و باشکوه جلوه دهد.

گزینش میز کنفرانس مطلوب برای هر محیط اداری اساسی و با اهمیت می‌باشد ، چرا که شما برای انتخاب و انجام امور اداره و موسسه و محیط کاری خود احتیاج به رایزنی و مشاوره با سایر اشخاص دارید و این انتخاب‌ها با مشورت و مدیریت و کنترل در سالن کنفرانس محیط کاری شما محقق می‌شود.

میز درخور و مطلوب برای سالن کنفرانس ، میزی است که غالباً تمام اشخاص موجود در یک کمپانی یا موسسه اداری از مدیر ان مجموعه تا همکاران و کارکنان از آن بهره می‌گیرند. در نتیجه گزینش میزی با ظاهری شکیل و منحصر به فرد مطمئناً قادر است اثرگذاری فراوانی بر چشم انداز و نگرش مراجعین و همکاران که در فضای سالن کنفرانس فرا می‌خوانید داشته باشد.

اشکال رایج میزهای کنفرانس در بازار شامل:

میز مستطیلی شکل: این نوع از میزهای کنفرانس یادآور درجات و رده بندی جایگاه و مقام‌ها می‌باشد ، چرا که اشخاصی که در راس میزها جای می‌گیرند قادرند تمام اشخاص شرکت کننده در نشست را به راحتی نظاره کنند ، در صورتی که سایر اشخاص برای نظاره کردن بقیه‌ی اشخاص حاضر در جلسه بایستی در نشست جهت خود را عوض نمایند. میزهای کنفرانس از نوع مستطیلی راحت‌ترین گزینش برای میزهای همایش‌ها و جلسات مذاکره می‌باشد. مولفه‌ی مورد توجه در این نوع میزها مبنی بر اهداف فراوانی در ارتباط با طرح و شکل سازمان و موضع و موقعیت در رابطه با دستیاران برای مدعوین و پرسنل برخوردار از توانایی و استعداد است.

میزهای U شکل: این نوع میز کنفرانس در روند نمایش و عرضه یک مبحث ، نشست‌های نمایشی و یا ارائه و شناساندن خدمات و فرآورده‌ها به شرکت کنندگان اثربخش است. مقصود از به کارگیری این نوع میزها این است تا مذاکره را در جهت مقابل و جلوی نشست انتقال دهیم.

میزهای گردی: این نوع از میزهای کنفرانس بهترین انتخاب برای فضاهای اشتراکی ، نشست‌های اعتراضات کاری و سروکار با مراجعین و مشتریان است. با به کارگیری این نوع از میزها اهمیتی ندارد که شما در چه جایی از میز قرار می‌گیرید چرا که پیوسته در همان مقام و جایگاه قرار می‌گیرید.

جهت کسب اطلاعات مفید در مورد میز کنفرانس به این صفحه مراجعه نمایید.

میز اداری ، میز مدیریتی ، میز کارمندی ، میز کنفرانس ، میز چوبی ، کانتر

با شرکت در سالن‌های کنفرانس ، محیطی که امور تیمی مجموعه و مشارکت به کمال خود می‌رسد و مسئولین و روسا و کارشناسان منحصراً به قصد و امید پیروزی و اعتبار و دستاوردهای موسسه و کمپانی به امور می‌پردازند ، ارزش و تاثیر میز کنفرانس روشن خواهد شد. نقش میز کنفرانس در ایجاد رابطه با مراجعین اساسی و اثربخش است. با وجود این می‌شود با به کارگیری جدیدترین متد جهان این اثرگذاری روحی را افزایش داد.

کانون میز کنفرانس مکانی است که نظر همگان را به سوی خود جذب می‌کند ، میز کنفرانس بی‌روح و ساده است اگر وضعیتی خسته کننده را در شما به وجود می‌آورد و مراجعین را دستخوش کسالت و شک می‌کند برای بیرون آوردن محیط از این حالت آن‌ها را با گل‌ها ساده تزیین کنید اما توجه داشته باشید که کانون میز کنفرانس نبایست با تزئینات بسیاری همراه باشد فقط در حدی که میز را پوشش دهد و محیط سالن کنفرانس را از حالت یکنواختی خارج سازد. مرکز میز پیوسته در نظر مراجعین قرار می‌گیرد و نبایست کسل کننده به چشم آید ، از جهتی تزئینات زیاد امکان دارد دقت و توجه شرکت کنندگان را به هم بریزد و یا موجب شود آن‌ها  به راحتی قادر به نظاره و مشاهده یکدیگر باشند.

نکته‌ی دیگری که در میز کنفرانس به آن توجه می‌شود ، این است که به چه نحویی از دانش طراحی داخلی در سالن کنفرانس بهره گرفت و چطور تجهیزات و سایر وسایل سالن کنفرانس را با یکدیگر ست و هارمونی داشته باشند.

پیشنهاد می‌شود بر روی سطوح این میزها روزنه‌های درونی برقرار شود تا سیم‌های اسپیکر و وسایل صوتی و تصویری اتاق کنفرانس در آن پوشش داده شود و جلوه‌ی میزها شکیل باقی بماند. زمانی که شرکت‌کنندگان و مراجعین به میزهای آراسته ومنظم نگاه می‌کنند به اثر توجه و سلایق موسسه و اداره به پزینش میزهای اداری و وسایل آن واقف می‌شوند.

نکته‌ی مهم که بایست در نظر داشت ، فضای سالن کنفرانس و هارمونی آن با میز کنفرانس است. شمار صندلی‌ها هم بایستی مطابق با ابعاد میز کنفرانس باشد و میان هر صندلی فاصله‌ی مناسب لحاظ شده باشد. اشکال و طرح‌های گوناگونی از میزهای کنفرانس در بازار عرضه می‌شوند از جمله ، میزهای دایره‌ای شکل ، میزهای شیشه‌ای ، میزهای فلزی ، میزهای ام دی اف و چوبی را می‌توان نام برد.

برای تاثیر زیاد بر شرکت کنندگان و مراجعین پیشنهاد می‌شود از میزهای نوع چوبی با کیفیت استفاده کنید. غالباً این نوع میزها باصرفه‌تر از دیگر انواع میزها می‌باشند ، چرا که این میزها شکیل و جذاب هستند و استحکام خوبی هم دارند.

رویه‌ی میزهای کنفرانس بایستی ساده و بی‌طرح باشد. رویه پر نقش امکان دارد موجب شود که تمرکز شرکت کنندگان را بر هم زند. به علاوه به علت  استفاده از ویدئو در سالن‌های کنفرانس خوب است رویه‌ی میز روشن باشد تا بازتاب نور زیادی در فضای سالن ایجاد گردد و محیط را دل‌باز سازد.

میزهای از نوع شیشه‌ای به علت دارا بودن عرضه انعکاس نور سبب وسیع نشان دادن محیط و روشنی فضا خواهند شد. از مزیت‌های به کارگیری میزهای شیشه‌ای این است که به علت بی‌رنگی ، به سادگی می‌شود آن‌ها را با دیگر تجهیزات در محیط اداری تنظیم و هارمونی کرد. این مشخصه برای افرادی که به هارمونی محیط اهمیت ویژه‌ای می‌دهند نقش برجسته‌ای دارد. به کارگیری میزهای شیشه‌ای با ساق ام دی اف و یا چوبی ناهمخوانی جذاب و شیکی را به فضا می‌دهد.

صندلی میزهای کنفرانس در طرح‌ها  و اشکال فراوانی عرضه می‌شوند ، اطمینان حاصل کنید که گزینش شما بر ذهنیت و حس روحی و روانی شرکت کنندگان و مشتریان اثر فراوانی خواهد داشت. گزینش صندلی استاندارد و هماهنگ با میز یک فن است. پیشنهاد می‌شودصندلی‌هایی را انتخاب کنید که قابل تغییر و چند منظوره باشند تا هر شخص به راحتی آن را با بدن خود سازگاری دهد.

دکوراسیون سالن کنفرانسی که هم برای مذاکرات و دیدارهای با تعداد شرکت‌ کنندگان زیاد و کم ، مشکل است به همین علت چیدمان و دکوراتیو این گونه سالن‌ها و اتاق‌های کنفرانس ظرافت و خلاقیت خاصی را می‌طلبد. سالن کنفرانس بیانگر روح تجارت و سازمان و اداره‌ی شما می‌باشد ، بدین سبب در دکوراسیون آن بایستی توجه فراوانی صورت گیرد تا تاثیرات خوب و خوشایندی را بر شرکت کنندگان و مدعوین و کارکنان خود سازمان و شرکت داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *