میز کنفرانس

توضیحاتی پیرامون میز کنفرانس

میز کنفرانس هم‌چون یکی از اثاثه و تجهیزات الزامی برای هر سازمان ، نهاد یا کمپانی قلمداد می‌شود که برای اجرا و انجام گردهمایی‌های تجاری ، علمی ، فرهنگی و در ارتباط با نشست‌های جمعی کاربرد و اهمیت دارد تا آن جا که کمپانی‌ها و ادارات کوچک هم مستغنی از میز کنفرانس نیستند و داشتن یک میز کنفرانس کوچک جهت استفاده الزامی است.

میز کنفرانس‌ها هم نظیر دیگر لوازم اداری در ادارات و کمپانی‌ها در انواع و مدل‌های گوناگونی عرضه می‌شود و غالباً از نوع چرم ، شیشه ای ،  ترکیبی ،  ام دی اف وجود دارند. نقش و فام‌هایی که برای میز کنفرانس‌ها به کار می‌رود حاوی رنگ‌های قهوه‌ای تیره ، قهوه‌ای روشن ، قهوه ای متمایل به قرمز و گردویی می‌باشد که بر طبق ذوق و میل خریداران مورد پسند قرار می‌گیرد.

علت لزوم صندلی و میز کنفرانس

میز کنفرانس ، همان‌گونه که از عنوان آن مشهود است ، میزی است اداری که در جا و مکان معین و متمایزی به قصد اجرای کار‌های اداری نظیر رایزنی ، گردهمایی‌های حرفه‌ای ، گفت و گو‌های معاهده‌ای ، مصاحبه و مکالمه‌های کاری گذاشته شده است و برای اعمال کار‌های روزمره مورد استفاده قرار می‌گیرد.

صندلی کنفرانس هم پیوسته اصلی‌ترین متمم میز کنفرانس به شمار می‌آید و لازم است افزون بر حفظ اساسی همانندی اجزای چیدمان اندرونی ، هماهنگی و همرنگی با میز احساس آسایش و آسودگی را به حضار در مجلس منتقل می‌کند.

مشخصات میز کنفرانس مطلوب و استاندارد

چنان‌چه در بازار در پی یک میز کنفرانس می باشید لازم است آگاه شوید که هر یک از میز‌های کنفرانس مشخصه و خصوصیات گوناگون و متنوع خود را دارند و به تعبیری وابسته به ضرورت‌های شغلی و حرفه‌ای افراد و ادارات متمایز و مختلف می‌باشند. آن‌گونه که از عنوان آن پیداست این‌گونه میزی برای همایش ، بحث و گفت و گو کاربرد و استفاده دارد.

در حقیقت یکی از بخش‌های اساسی و با اهمیت در کمپانی‌ها و موسسات می‌باشد ، به علت این‌ که در آن راهکار‌ها ، طرح‌ها و دستورالعمل‌ها ارائه می‌شود و مکانی برای رایزنی و ابداع اندیشه‌ها می‌باشد. در نتیجه طرح ریزی و چیدمان در آن به درجاتی از بقیه قسمت‌ها با اهمیت‌تر نمود پیدا می‌کند.

در سالن‌ها و بخش‌های گفت و گو ، میز کنفرانس از تاثیر به سزایی بهره‌مند است. در حقیقت از قسم مدل سازی و فام آن تا طرح وشمایل عملی آن در رابطه با اشخاص و محدوده کاری ، میز کنفرانس نخستین مطلب برای پایداری یک رابطه دو جانبه یا چند جانبه در واکنشی هماهنگ و مناسب با سایرین است ،  بنابراین در این میان آگاهی از مشخصات یک میز کنفرانس در خور می‌تواند اثربخش و کارساز باشد.

یک مختصه عمده میز کنفرانس در ارتباط با صنف و اندازه ظرفیت کار می‌باشد. برای موسسات و کمپانی‌های کوچک که حرفه خود را اخیراً آغاز نموده‌اند و یا کمپانی‌ها و موسسات عظیم با سابقه بسیار و مکانیسم‌های فراوان ، می‌توان فرا خور با ظرفیت کار میز کنفرانس های متنوعی در اندازه‌ها و شمار افراد وابسته به جا و محدوه‌ی سالن‌ها و اتاق‌ها فراهم ساخت.

فاکتور دیگر به الگو و طرح سالن‌های گرد‌همایی و سمینار‌ها وابسته است بنابراین می‌شود میز کنفرانس دایره‌ای ، مربعی شکل و یا بیضی مانند را اولویت قرار داد. از فاکتور‌های دیگر می‌شود به نوع آن از قبیل شیشه‌ای ، فلزی یا چوبی را نام برد ، علاوه بر این نوع کارآیی میز منفرانس  بدین معنی که وسیله و سهولت پذیرش و استقبال از مدعوین و شرکت کنندگان را دارا باشد یا خیر ، یا محوطه سالن عرضه انتشار فیلم و تصاویر  را دارد یا نه ،  بدین سبب نوع کارآیی میز هم متفاوت می شود.

ابعاد و طرح های میز کنفرانس

هر چند میز‌های کنفرانس در انواع گوناگون تهیه می‌شوند اما بلندی معیار از سطح زمین برای آن ۷۵ سانتی متر سنجیده و پذیرفته می‌شود. درازای میز کنفرانس ۲ متر تا چندین متر متفاوت می‌باشد که بر طبق گنجایش و شمار شرکت کنندگان و مهمانان نشست‌ها و گرد همایی‌ها طرح ریزی می‌شود.

برای ممانعت از تاب و خم بی اراده در طول میز کنفرانس ، استفاده از راهکار‌های ویژه ضروری و اثربخش است. فام و رنگی که برای میز کنفرانس  برگزیده می‌شود ضروری است که هماهنگ  با حد روشنایی سالن و اتاق‌ اجلاس و در مغایرت با فام و رنگ آن تعیین شود. بدین گونه که در فضاهایی که نور عادی موجود است میز کنفرانس‌های با فام و رنگ تیره به کار برد.

در هر صورت نبایست رنگ سالن و اتاق‌های همایش و اجلاس را مد نظر قرار نداد. هنگامی که فام و رنگ سالن تیره است میز کنفرانس بایست مغایر با آن و در بین رنگ‌های روشن و واضح تعیین گردد. در زمان اجرا و انجام اجلاس‌ها و همایش‌ها ، پذیرایی یکی از مورد‌های الزامی است.  بنابرین میز کنفرانس بایست طوری طرح ریزی شده باشد که پذیرایی از شرکت کنندکان و مدعوین میسر و به سهولت مهیا شود ، در نتیجه میز کنفرانس برخوردار از دو بخش نردبانی باشد تا سهولت در پذیرایی امکان پذیر گردد.

میز کنفرانس چه نکات طلایی دارد

از میز کنفرانس به منظور همایش‌ها و مذاکرات کاری و نشست‌ها در شرکت‌ها و ادارات به کار گرفته می‌شود. میز کنفرانس به منظور استفاده‌های شخصی و انفرادی ساخته نشده بلکه برای استفاده تعداد زیادی از افراد برای مذاکرات و گردهمایی‌ها طرح ریزی و تولید شده است.

میز کنفرانس از وسایل الزامی و مورد توجه در سالن‌های گردهمایی به شمار می‌رود. مکانی که مراجعین و خریداران فی نفسه نخستین تفکر را در مورد شما متوجه می‌شوند و کارمندان و پرسنل شما یک گروه و مجموعه می‌شوند. در حال حاضر از میزهای کنفرانس در ادارات ، تالارهای کنفرانس ، کاتون‌های فرهنگی ، کمپانی‌ها و موسسات و نشریات گوناگون به کار گرفته می‌شود. مسلماً برای برگزاری مذاکرات کاری ، گردهمایی‌ها و گفت و گوهای داخلی سازمان وجود میزهای کنفرانس الزامی می‌باشد.

میزهای کنفرانس انواع مختلفی دارند که با توجه به احتیاجات خریداران و ترجیحات آنان انتخاب می‌شود. معمولاً متریال این میزها از نوع ام دی اف ، چوب ، فلز ، شیشه می‌باشد و طرح و رنگ معمول و رایج به کار رفته در آن‌ها غالباً در طیف تیره می‌باشد. همان گونه که ذکر شد میزهای کنفرانس انواع گوناگونی دارند که بر طبق معیارهای منطبق بلندی این میزها ۷۵ سانتی متر می‌باشد. طول این میزها هم با نظر به احتیاجات و شمار افراد شرکت کننده ۲ متر تا چندین متر نوسان خواهد داشت. کمپانی‌های تولیدکننده در صورتی که طول میزهای کنفرانس بسیار باشد ، برای پیشگیری از خمیدگی میز از طرح‌ها و راهکارهای ویژه‌ای را به کار می‌گیرند.

در نظر گرفتن رنگ و فام میزهای کنفرانس از مواردی می‌باشد که در زمان انتخاب بایستی به آن دقت داشت. براساس مبنا ، رنگ میزهای کنفرانس با نظر به روشنایی و تابش نور در فضا و مخالف با رنگ‌های اصلی در محیط گزینش می‌شود. بنابراین میزهای کنفرانس با فام روشن برای اتاق‌های تیره و میزهای کنفرانس تیره مناسب فضاهای روشن در سالن می‌باشد.

استقبال و میهمانی از شرکت کنندگان یکی دیگر از نکاتی است که بایستی به آن دقت داشت. بدین سبب می‌شود میزهای کنفرانس را مطابق انجام پذیرایی و اجرای این کار خریداری کرد.

شکل میز کنفرانس اثربخشی مهمی در زیبایی سالن کنفرانس دارد. شماری از میزهای کنفرانس با خلاقیت‌های مدرن و ویژه‌ای تولید شده‌اند که با به کار گیری آن‌ها جذابیت و زیبایی سالن کنفرانس مضاعف خواهد شد. کیفیت میزهای کنفرانس از دیگر مولفه‌های برجسته‌ای است که بایستی در زمان خرید میز به آن دقت داشت ، میزهایی که در ساخت آن‌ها از سرپوش و صفحه‌های مطلوب و زیبا و تجهیزات صنعتی حرفه‌ای در آن‌ها به کار رفته است ، کیفیت مناسب‌تری را دارا می‌باشند.

میزهای شیشه‌ای مدل دیگری از این گونه میزها می‌باشند که از آنان به منظور میزهای اداری می‌شود بهره برد. میزهای کنفرانس از نوع شیشه به منظور گردهمایی و جلسات بسیار رسمی و کاری انتخاب مطلوبی نمی‌باشند. بهتر است برای برگزاری کنفرانس‌های رسمی و کاری از میزهای چوبی و یا تلفیقی از چند نوع بهره گرفت.

در صورتی که مایل به گزینش میزهای ام دی اف و چوبی برای فضای اداری خود هستید ، بایستی متریال میز ، روکش میزها و مواد به کار رفته در ساخت آن‌ها دقت کنید . دقت به این فاکتورها مشخص کننده پایداری و کیفیت این میزها خواهد بود.

میزهای تشکیلاتی جزئی یکی از انتخاب‌های مطلوب برای محیط‌های مذاکره فراوان با گنجایش گوناگون است. بنابراین توصیه کارشناسان برای ادارات و سازمان‌هایی که قصد دایر کردن سالن‌های کنفرانس را ندارد ، انتخاب میزهای مدولار می‌باشد.

شمار شرکت کنندگان ، نوع همایش ، چگونگی برپایی جلسات از اساسی‌ترین گزینه‌های هستند که بایستی در هنگام خرید این میزها به آنان دقت لازم را داشت. چنان چه شرکت کنندگان بسیاری دارید ، می‌شود از میزهای کنفرانس بیضی یا دایره‌ای شکل را به کار بگیرید. در این شکل تمام حاضرین در جلسه در زمان مذاکره بر همدیگر نظارت دارند. در صورتی که مجمع تنها یک سخنران دارد ، می‌شود از میزهای مستطیل شکل استفاده کنید.

میزهای سالن‌های کنفرانس و همایش‌ها مبنای اساسی برای مدد به وجود توجه و دقت در زمان مذاکره و نشست‌ها می‌باشد. چگونگی گزینش ما از میزهای سالن کنفرانس موجب فزونی یک گستره‌ای از اشکال و دشواری در هر سالن جلسات می‌شود.

فرم و نوع مبلمان‌های اداری منوط به زمینه و حوزه‌ی کاری افراد امکان دارد از سبک کلاسیک  یا مد روز باشد. هر یک از این گزینه‌ها امکان دارد به فرم و نوع دکوراسیون ویژه‌ای منتهی شود که پیغام به خصوصی را منتقل خواهد کرد ، در نتیجه بایستی مطلع بود که گزینش میز کنفرانس اثر بسیار زیادی در نمود و جلوه یک کمپانی و موسسه خواهد داشت و اثری که در فکر مشتریان و مراجعین می‌گذاردخیلی تعیین کننده می‌باشد.