میز کامپیوتر اداری دارای چه استانداردهایی باید باشد؟

توضیح و اطلاعات کاملی پیرامون میز گروهی
اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۷
نکاتی در مورد میز مدیریت
خرداد ۷, ۱۳۹۷

میز کامپیوتر اداری دارای چه استانداردهایی باید باشد؟

میز کامپیوتر یکی از اسباب و تجهیزات الزامی و خیلی کاربردی در ادارات ، کمپانی‌ها و موسسات است.

به هر کمپانی ، موسسه یا هر اداره‌ای که مراجعه کنید نخستین وسیله‌ای است که مشاهده می‌کنید میز ویژه کامپیوتر است. اگر چه در منازل هم ، غالباً لپ تاپ و رایانه هم موجود است. بر این اساس طرح و نمونه میز رایانه ناگزیر برای شما با اهمیت خواهد شد.

یکی از پر استفاده‌ترین اسباب در چیدمان فضای اتاق‌های اداری و موسسات و اتاق حرفه‌ی خانگی و به علاوه اتاق جوانان و نوجوانان کامپیوتر و لپ تاپ می‌باشد غالباً برای طرح ریزی و چیدمان درونی از طراحان و مهندسان نقشه درونی استفاده می‌کنند تا چیدمانی زیبا و مد روز با نظر به عوامل درونی برقرار کنند . شما نیز خواهید توانست با توجه به فضای کاری اتاق ، رنگ ، دکوراسیون آن ، میز مورد پسند خود را انتخاب و خریداری کنید.

در ادارات و و شرکت‌های جدید و متجدد داشتن تعدادی میز با کارایی و استفاده‌های گوناگون به نحویی حس می شود. یکی از این قبیل میزها ، میز کامپیوتر می‌باشد که با بیشتر شدن اشخاص کابر و یا گستره‌ی کاربرد این تقاضا هم فزونی می‌یابد. ولی برای خرید یک میز کامپیوتر مطلوب و متناسب بایستی به مدل و معیارهای ضروری یک میز دقت به خصوصی نیز داشت ، زیرا نامتجانس بودن یک میز کامپیوتر همچنین که موجب عدم رضایت‌مندی از میز خواهد شد ، به علاوه سبب به وجود آمدن امراض متعدد جسمی در ستون مهره‌های کمر ، پشت گردن و … خواهد شد.

از سوی دیگر در صورتی که در خریداری این میزها دقت لازم را نکرده باشید غالباً پس از خریداری امکان به وجود آوردن تعویض و تنظیم مجدد در میز امکان پذیر نخواهد بود و اساساً استفاده زیادی نیز از آن نمی‌توان داشت. در نتیجه برای خرید یک میز متناسب با استانداردها بایست توجه لازم را به کار ببرید ، در هنگام خریداری به موارد زیر توجه کنید:

انواع میزهای چوبی متناسب و مرغوب را خریداری کنید ، نوع و چگونگی چوبی که برای میز کامپیوتر به کار می‌رودخیلی با اهمیت است. خرید میز نامرغوب و ارزان تنها یک به گردن نهادن مخارج می‌باشد.

میز نگارش و انواع دیگر میزها خوب است که از میز کامپیوتر و لپ تاپ مجزا باشند. هنگامی که قصد دارید از یک میز برای نگارش یا کارهای دیگر و میز مدیریتی و کامپیوتر ببرید رویه و پهنای میز باید وسیع‌تر باشد ، طرز قرار گیری صندلی و میز بایست به گونه‌ای باشد که در صورتی رایانه روی میز قرار دارد دقیقاً در مقابل چشم‌ها قرار گرفته باشند نه حداکثر بالا و نه حداقل پایین.

رنگ‌های واضح و روشن را به کار بگیرید ، امروزه برای چیدمان اتاق رنگ سفید رنگ مد روز به حساب می‌آید. چیدمان تجهیزات چوبی به رنگ سفید توصیه مخصوص طراحان دکوراسیون می‌باشد که محیط کم جادارترین اتاق‌ها و سالن‌های اداری را جادار و روشن خواهد کرد. پیشنهاد می‌کنیم در صورتی که رنگ‌های روشن باب میل شما نمی‌باشد از رنگ‌های روشن استفاده کنید زیرا رنگ‌های تیره و کدر جذابیت محیط را کم می‌کنند و کار کردن در آن کسل کننده خواهد بود.

تطابق صندلی و میز و ویژگی‌های ارگونومی را در نظر بگیرید ، انحنای برآمده و برجسته فرو رفتگی کمر را در بر می‌گیرد و انحنای گودی و فرو رفتگی برجستگی پشت را می‌پوشاند. خوب است که صندلی استاندارد باشد و به گودی مهره‌های فقرات نیز توجه داشته باشد ولی در صورتی که تکیه گاه صندلی بدون قوس باشد ، برای رفع صاف بودن آن ، از بالشتک‌های ویژه صندلی را به کار گیرید.

سرین و جای نشستن در صندلی بایست 90 درصد درازای ران را پوشش دهد در صورتی که زیادتر از این مقدار باشد پاها دچار انقباض و کشش می‌شوند و در صورتی که کوتاه‌تر باشد موجب بروز مسائل فشار ماهیچه‌ای خواهد شد. از لحاظ پهنا نیز وابسته به این است که شخص چه اندازه لاغر یا چاق می‌باشد ولی غالباً شخص به عرض 47 تا 48 سانتی متر برای نشستن نیاز دارد ، پهنای 40  سانتی متر نیز متناسب می‌باشد ولی این مقادیر دائم نمی‌باشد به طور مثال این میز برای شخصی که بلند قدتر است ، امکان دارد زیادتر و برای فردی که کوتاه قد است کوچکتر باشد .

پشت گردن زیادتر از 20 درجه خمیده نشود. بلندی تکیه گاه صندلی بایست به طور کامل پشت را در بربگیرد و تا ستون هفتم پشت گردن بیاید. تکیه گاه صندلی بایست دو گودی داشته باشد هنگامی که شخص به مانیتور نگاه می‌کند ، خوب است که مسافت بین چشم و مانیتور به گونه‌ای باشد که گردن زیادتر از 20 درجه دچار خمیدگی نشود ، در صورتی که ملزم به این کار شدید بایست سطح میز چوبی کامپیوتر خود را بالاتر تنظیم کنید.

رعایت سازگاری میز با کاربران و شرایط جسمی آن‌ها در مدت زمان طویل کار و فعالیت و به سر بردن در پشت میز در زمره نکات با اهمیتی می‌باشد که باید میزی را خریداری کنید که ارگونومی‌های محصول در تولید آن ملاحظه و حفظ شده باشد.

چوب یکی از اجزای اساسی در چیدمان مد روز و قدیمی و سنتی می‌باشد ، بدین سبب میز کامپیوتر چوبی در زمره اسبابی می‌باشد که هرگز بدون استفاده و از سلیقه نمی‌افتد. یک میز کامپیوتر چوبی مدرن و زیبا برای تمام سنین ضروری و رضایت بخش است . میز کامپیوتری که هنگامی شخص پشت آن مشغول به کار است دچار خستگی نشود و لذت ببرد. موضوع دیگر خصوصیات و چگونگی تولید میز کامپیوتر می‌باشد خوب است از مراکز و شرکت‌های با اعتبار و مطمئن خرید کنید تا همه‌ی استانداردهای لازم در ساخت میز به کار رفته باشد.

میز اداری

میز مدیریتی

میز کارمندی

میز کنفرانس

میز چوبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *