میز کارمندی

توضیحات میز کارمندی

میز کارمندی یکی از اشکال میز‌های سازمانی و رسمی می‌باشد. میز کارمندی برای ساده سازی امور افراد کارشناس موجود در فضا و مکان کاری کاربرد دارد. میز کارمندی بایستی از سطحی گسترده برخوردار باشد تا در زمان انجام کارهای عادی شخص همه‌ی وسایل و الزامات پیش نیاز و اساسی خود را در آن جای دهد.

علاوه بر این با نظر به اینکه کارشناسان زمان‌های بسیاری را در فضای کاری سپری می‌کنند میز کارمندی بایستی از کلیات علم طراحی سازگار محیط و محصولات با کاربران بر‌خوردار باشد تا جزیی‌ترین سختی برای راحتی و تندرستی اشخاص ایجاد کند.

 اشکال میز کارمندی

میز‌های کارمندی با دقت به امور و حرفه اشخاص در یک فضای اداری برخوردار از تنوع و تمایزاتی می‌باشند. اشکال متنوعی از میز‌های کارمندی با بها و ارزش‌های مختلف در بازار برای مشتریان و خریداران تولید و عرضه می شود که مدیران کمپانی‌ها و موسسات و ادرات با دقت به سرمایه لحاظ شده آن‌ها را برای پرسنل و افراد خود خریداری و فراهم می‌کنند.

میز های کارمندی افزون بر شکل و جلوه در خور و کارکرد عالی بایستی بر طبق کلیات طراحی سازگار محصولات با کاربران تولید شود تا در ضمن گذراندن زمان‌های مدید در فضای اداری تندرستی کارکنان و کارشناسان محفوظ بماند.

ابعاد استاندارد میز کارمندی

عرض معیار و معمول این میز‌ها بین ۷۵ الی ۸۵ سانتی متر مربع می‌باشد که یکی از ویژگی‌های قابل ذکر و مهم این میز‌ها آن است که ساق و پای میز‌ها خاصیت جا به جایی و تبدل ارتفاع‌های مختلف را دارا باشد تا هر شخص با دقت به موقعیت خود میز را ترتیب دهد. درازای میز کارمندی مابین ۹۰ الی ۲۵۰ سانتی متر مربع می باشد که به تناسب کارکرد آن امکان استفاده‌های متفاوت را دارا می‌باشد. به طور معمول کم‌ترین درازا برای میز کارمندی ۱۲۰۰ میلی متر و کم‌ترین پهنا برای  این میز‌ها بایست ۸۰۰ میلی متر در نظر گرفته شود.

نکات مهم پیش از خرید میز کارمندی

پیش از انتخاب میز کارمندی مناسب خوب است به موارد و فاکتورهایی توجه داشته باشید. در صورتی که صاحب شرکتی شده‌اید ، یکی از مبلمان‌های کارمندی که نیازمند مهیا کردن و خریداری آن می‌باشید ، میزهای کارمندی درخور و مطلوب هستند.

یک میز کارمندی براساس اصول ارگونومیک ، نه فقط شرکت و اداره را زیباتر و شیک‌تر خواهد کرد ، همچنین از صدمه و خطرات جسمی گردن و کمر پیشگیری خواهد کرد. میز کارمندی اسبابی ضروری و اصلی برای آراستگی و نظم و ترتیب دادن به لوازم و ملزومات شرکت و اداره می‌باشد.

محیط کارمندی و. در این میان میز کارمندی مناسب یکی از مولفه‌های الزامی برای عملکرد و کارایی زیاد می‌باشد. مبلمان ادرای مناسب با عادات و خلقیات افراد رابطه‌ی مستقیمی دارد. غالباً افراد هنگامی که وارد فضای کاری خود می‌شوند ، دوست دارند شاد و رضایتمند و با روحیه بالایی به امور بپردازند.

یک میز کارمندی مناسب و مرتب و استاندارد برای کارکنان عامل انگیزه می‌کند . احساس تملکی که کارکنان در رابطه با میز کارمندی و لوازم و تجهیزات خود دارند ، عامل با اهمیت دیگری از میز کارمندی است. فزونی دارا بودن تندرستی و راحتی اولویت با اهمیت دیگری است که یک میز کارمندی با اصول ارگونومیک باید آن را داشته باشد.

یک میز مناسب باید دارای ابعاد و روکش و سطح ویژه‌ای باشد ، میز کارمندی بایستی به شکلی باشد که به راحتی بشود به کشوها و قفسه‌های آن دستیابی لازم را داشت. توجه به این فاکتورها به تندرستی کمر و گردن مدد فراوانی خواهد کرد.

مورد دیگری که برای میزهای کارمندی با اهمیت است ، ظاهر شکیل و شیک این میزها می‌باشد ، در صورتی که خواهان اثرگذاری فوق العاده‌ای در کارکنان و مراجعین خود هستید ، باید میز شکیل ، مرتب و شیک و هماهنگ با مبلمان کارمندی را انتخاب و خریداری کنید.

هنگام انتخاب میز کارمندی برای محیط کاری ، نخستین موردی که باید به آن دقت داشت شکل میز می‌باشد ، غالباً چهار شکل میز کارمندی وجود دارد از جمله ، میز کارمندی U شکل ، میز کارمندی مستعطیل شکل ، میز کارمندی مربعی شکل و میز کارمندی ال مانند. در صورتی که پرونده‌ها و پوشه‌های بسیاری دارید که بایستی ذخیره کنید ، میز کارمندی قفسه دار و کشو مانند گزینه مناسبی است.

درباره طراحی ظاهری میز بایستی توجه داشته باشید که میزی را خریداری کنید که برای مقاطع زمانی ویژه‌ای نبوده و تنها یک تمایل و انتخاب موقت نباشد ، لیکن به صورتی باشد که امکان استفاده از آن را برای سال‌های متمادی فراهم آورد. علاوه بر این موارد شما بایستی در زمان گزینش میز کارمندی به چگونگی سطح امور و کارهای خود را در شرکت در نظر بگیرید.

در میز کارمندی مولفه‌ی اساسی جنس میز است.  افراد ممکن است میز کارمندی شیشه‌ای ، فلزی ، چوبی و یا تلفیقی از این موارد را انتخاب کنند. میز کارمندی که تنها از چوب تولید شده است ، گران قیمت‌ترین نوع میزها محسوب می‌شود. زمانی که میز کارمندی از جنس‌های دیگر را خریداری می‌کنید ، احتمالاً قیمت کمتری را باید بپردازید ولی کیفیت و زیبایی لازم را شاید نداشته باشند.

میز کارمندی شیشه‌ای کارایی و پایداری مناسبی ندارند و نداشتن قفسه و کشو برای فضای بایگانی و پوشه‌ها از معایب آن‌هاست. میز کارمندی چوبی گران‌ترین نوع میز کارمندی است ، متریال و جنس چوب به کار رفته در آن‌ها هزینه زیاد آن‌ها را موجه می‌سازد.

مورد با اهمیتی که باید در نظر داشته باشید اندازه و فضای اتاق‌هاو سالن‌ها می‌باشد ، اندکی تفاوت در محیط و ابعاد فضای شرکت و اداره ، انتخاب شما را ضایع خواهد کرد. پیش از انتخاب میز کارمندی بایستی به مولفه‌های متفاوتی توجه داشت از قبیل: میزان هزینه ، جنس میز ، ظاهر میز و شکیل بودن آن ، مدل میز کارمندی ، استفاده و کاربرد میز مورد نیاز ، رعایت راحتی و اصول ارگونومیکی آن و … را در نظر داشت.

نکته مهم این است که امکان دارد برای انتخاب و خریداری میز کارمندی ، سرمایه زیادی نداشته باشید ، در این صورت خوب است که با نگرش حقیقت بینانه و با توجه به سرمایه خود میزی را خریداری کنید که مطلوبیت و کاربرد مناسبی داشته باشد و با سرمایه و پول شما هماهنگی داشته باشد. هنگامی که مطلع هستید که چه میزان برای خرید میز کارمندی پول صرف کنید ، قادر خواهید بود که در میان گزینه‌های جالب فراوانی که وجود دارد خرید مطلوب و هوشمندانه‌ای را انجام دهید.