میزهای اداری سبک مدرن یا میزهای اداری سبک کلاسیک

نکاتی در مورد میز مدیریت
خرداد ۷, ۱۳۹۷
میز اداری - میز کارمندی
نکات تخصصی در مورد میز اداری
خرداد ۱۵, ۱۳۹۷

میزهای اداری سبک مدرن یا میزهای اداری سبک کلاسیک

این سوال که طرح و مدل کلاسیک مناسب است یا مدرن کاملاً پرسش بیهوده و بی حاصلی است.

به هیچ وجه یکی از سبک‌ها بر دیگری برتری ندارند. چیدمان درونی اثر برجسته‌ای در چگونگی محیط و ساختار آن دارد. یکی از ویژگی‌های چیدمان مدرن این است که هر اندازه لوازم و اسباب کمتر و ساده‌تر باشد نمای شکیل‌تر و جذاب‌تری دارد. گزینش رنگ وسایل و لوازم اداری افراد را در برگزیدن طرح و مدل مدرن یاری می‌رساند.

در چیدمان کلاسیک ، این مدل میز اداری به محیط والایی ، عظمت و ارزش القا می‌کند و فضا را زیبا و دل پذیر می‌کند. تجهیزات کلاسیک اداری این احساس را به مشتریان و مراجعین تلقین می‌کند که با شخصی ارجمند و معتمد مواجه است. مدل کلاسیک نیز می‌شود به گونه‌ای ساده باشد اما نه از شکل و طرح مدرن ، بلکه در صورت سادگی بایستی زینت‌هایی حاکی از سنتی بودن را دارا باشد.

گزینش سبک کلاسیک نمای ویژه و به خصوصی را به دفتر و محیط کار شما خواهد بخشید. در ارتباط با هزینه میزهای اداری سنتی نمی‌شود عنوان کرد که از میز اداری مدرن کم هزینه‌تر یا پر هزینه‌تر هستند بلکه متناسب با مدل گزینش میز ، متریال ، رنگ و فام آن ، کارکرد و دوامی که انتخاب می‌کنید بایستی قیمت‌های مختلفی را هزینه کنید.

هر شخصی با نظر به علاقمندی فردی و اولویت‌ها و رغبت خود به علاوه فرهنگی که در ان زندگی کرده و مراتب آموزشی و شغلی خود دارای ذوق و طبع مختلفی در گزینش مدل و چیدمان‌های اداری می‌باشد. گاهی مواقع نمی‌شود عنوان کرد که شخص واقعاً مدل کلاسیک  را دوست دارد و یا مدل مدرن را انتخاب می‌کند.

چنانچه به محیط کار شماری از اشخاص را مشاهده کنیم ، بعضی مواقع به مناظر شگفتی مواجه می‌شویم به شکلی که شخص بیننده قادر نیست تشخیص دهد محیط کار با مدل و طراحی دکوراسیون مدرن طراحی شده و یا اینکه از دکوراسیون اداری کلاسیک پیروی می‌کند ، لیکن گاهی مواقع ترکیبی از هر دو به چشم می‌خوردکه امکان دارد جذاب و یا سبب ایجاد ناهماهنگی و بی نظمی شود.

نکات زیر شما را در گزینش و خریداری مدل و طرح‌های کلاسیک یا مدرن راهنمایی می‌کند:

مراجعه کنندگان

در صورتی که مراجعین و خریداران شما طبقه جوان اجتماع می‌باشند مسلماً یک محیط کاری با دکوراسیون میزهای مدرن مناسب‌تر از سبک سنتی آن می‌باشد. اما در صورتی که مراجعین شما اشخاص میانسال و پیر هستند و عرصه‌ی امور شما در ارتباط با آداب و سنن کشور است مسلماً بایستی در دکوراسیون محیط کاری خود از میزهای سبک کلاسیک بهره بگیرید.

ابعاد و فضای محیط کار

در صورتی که محیط کاری شما متراژ زیادی ندارد از میزهای اداری سبک مدرن و به علاوه رنگ و فام روشن و واضح را به کار بگیرید. غالباً این مدل میزهای اداری ترکیبی از رنگ و فام سفید با دیگر فام‌ها می‌باشد که تاثیر بسیاری در جادار نمایاندن فضای دفتر کار شما دارد. اما اگر فضای کاری کوچکی ندارید و تمایل به سبک کلاسیک و سنتی دارید مسلماً به کارگیری میزهای اداری کلاسیک اثر به سزایی در ذهن و خلق و خو و فضای کاری شما خواهند داشت. توصیه می‌شود همه‌ی اجزای دیداری که در فضای کاری به کار گرفته می‌شود بایستی از نظر هماهنگی با یکدیگر هارمونی لازم را داشته باشند. مثلا میز مدیریت کاربرد ویژه ای دارد.

تمایلات شخصی شما و کارکنان شما

مسلماً اشخاصی که علاقمند به سبک مدرن هستند قادر نیستند در فضای کاری که با تجهیزات و میزهای اداری سنتی چیدمان شده رابطه‌ی مناسبی ایجاد کنند و در طولانی مدت در کارکرد شخص اثر خواهد گذاشت. در صورتی که می‌خواهید محیط خود را مجهز نماید توصیه می‌شود از نظر و سلایق کارکنان و پرسنل خود هم آگاه شوید.

افزایش راندمان کارکنان

میزها و تجهیزات سنتی نه فقط سبب می‌شود کارکنان و پرسنل کسل و بی‌رمق شوند همچنین موجب می‌شود در سختی و کار زیاد که پشت میزشان انجام می‌دهند احساس ملامت و کسالت داشته باشند و به عبارتی احساس روزمرگی کنند. هنگامی که اشخاص به وسیله‌ی تجهیزات و میزهای اداری سنتی احاطه شوند رغبتی برای انجام امور ندارند و این مسئله غالباً کارایی همه‌ی تیم و اضا را کاهش می‌دهد.

همچنین در صورتی که شخصی این توانمندی را نداشته باشد که در زمان کاری خود صحیح امور را انجام دهد سپس توانمندی کار کردن در منزل را هم ندارد و این سبب بروز مسئله اجتماعی دیگری خواهد شد. در نهایت می‌توان گفت به کارگیری تجهیزات و میزهای قدیمی سبب معضلات بسیاری می‌شود. در نتیجه نخستین قدم برای فزونی راندمان کاری کارکنان ، مدرن کردن تجهیزات و میزهای اداری و کاری می‌باشد.


مطالب مرتبط :

میز کامپیوتر اداری دارای چه استانداردهایی باید باشد؟

میز اداری ، میز مدیریتی ، میز کارمندی ، میز کنفرانس ، میز چوبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *