مناسب‌ترین و بهترین میز مدیریت

انواع جنس و متریال میزهای اداری
خرداد ۳۰, ۱۳۹۷
نکات کلیدی در انتخاب و خرید میز اداری
تیر ۱۰, ۱۳۹۷

مناسب‌ترین و بهترین میز مدیریت

مناسب‌ترین و ایده آل‌ترین میز مدیریت برای اتاق کار ، قادر است فضای دفترتان را برایتان فراوان دل پذیر و جذاب سازد ، در صورتی که میز نامتجانس و غیر استاندارد افزون بر اثر سویی که بر تندرستی جسم شما می‌گذارد امکان دارد موجب کسالت فراوان شما هم شود.

زمانی که قصد دارید یک میز مدیریتی انتخاب نماید بایستی به فاکتورهایی از این قبیل توجه نماید:

آیا میزی که می‌خواهید خریداری نمایید درخور و سازگار با نوع و روال کاری شما می‌باشد؟ ، آیا احتیاجات روزانه و همیشگی شما را به راحتی رفع می‌سازد؟ ، ابعاد و سطوح میز با محیط کاری و اداری شما تناسب دارد؟ ، آیا محکم بودن میز برای انجام امور روزمره شما به اندازه لازم است؟ ، پرسش‌های بالا قسمتی از نکات و عواملی است که یک شخص بایستی در هنگامخرید میز اداری به آن جواب مناسب دهد و درباره‌ی آن‌ها بیاندیشد و بررسی‌های لازم را انجام دهد.

تعیین نمایید بر سطوح میز چه اموری را می‌خواهید اجرا نمایید؛ در صورتی که غالباً با رایانه مور را انجام می‌دهید و احتیاج همیشگی به رایانه دارید بایستی میزی را گزینش نمایید که سطح و محیط لازم برای جای دادن رایانه ، صفحه کلید و سایر ابزار آن را در اختیارتان بگذارد. چنان چه از لپ تاپ شخصی بهره می‌گیرید اطمینان حاصل نمایید که در سطح میز جای لازم برای گذاشتن لپ تاپ را خواهد داشت.

غالباً پورت‌ها و سیم‌های متصل شده به رایانه فضای میز را نامرتب می‌سازد ، توصیه می‌شود میزی را گزینش کنید که برای این مشکل راه حلی داشته باشد. در صورتی که غالباً با پرونده‌ها و پوشه‌ها در ارتباط هستید خوب است میزی را گزینش نمایید که تا آن جا که ممکن است فضای وسیعی داشته باشد و افزون بر آن که رویه‌ی آن نور را به چشمان شما بازتاب ندهد به این معنی که رویه‌ی میز ساطع و درخشان نباشد تا به راحتی پوشه‌ها و پرونده‌ها را بررسی کنید و روی آن جای دهید.

غالباً میزهایی که جا فایل و کشو دارند به راحتی جوابگوی مکان حفظ پوشه‌ها و فایل‌های کاغذی شما خواهند بود. در صورتی که امور کاریتان تلفیقی از فعالیت‌های رایانه‌ای به همراه پرونده‌ها و پوشه‌ها می‌باشد که غالباً این نوع میزها مورد استفاده اغلب مدیران است. اساساً پهنا و درازای میز را وسیع و جادار انتخاب کنید ، غالباً میزهای مدیریت با طول و عرض ۱۱۰ و ۲۲۰ ابعاد معقولی می‌باشند. در صورتی که در پی انتخاب میزهای شیک و مد روز هستید بایستی ال میز را نیز خریداری نمایید تا جای لازم برای امور کاریتان مهیا شود.

از نکات دیگر در گزینش میز مدیریتی روش و خوگیری روال کاری شما و علایق شخصی شماست. به طور نمونه محوطه و جای اتاق کاری مدیر ، رنگ و نوع دکوراسیون دفتر کار و به علاوه مرتب و منظم بودن در زمان انجام امور ، چرا که اشخاص مرتب غالباً احتیاج به سطوح و محیط زیادی ندارند در صورتی که برای اشخاص نامرتب برعکس این مطلب درست است.

خوب است درباره‌ی وسایل و ابزاری که قرار است در قفسه‌ها و کشوها قرار دهید اندیشیده باشید چرا که برخی از پوشه‌ها و فایل‌ها بزرگ هستند و به ارتفاع زیادی احتیاج دارند تا در قفسه‌ها و کشوها جای بگیرند. بلندی میز مدیریتی لااقل بایستی ۷۵ سانتی متر از کف اتاق باشد تا به افراد آسیب وارد نشود ، همچنین به کارگیری صندلی‌های ارگونومیک برای این میزها ضروری است که باید به آن توجه داشته باشید.

غالباً برای میزهای مدیریتی مد روز و شیک از جنس MDF به کار گرفته می‌شود. در شماری از میزها از تلفیق ام دی اف با فلز ، شیشه ، چرم نیز به کار گرفته می‌شود. از مزیت میز ام دی اف افزون بر شکیل بودن و داشتن مدل‌های گوناگون ، باصرفه بودن آن‌ها و همچنین استحکام و پایداری لازم زا نیز دارا می‌باشند. به منظور بادوام شدن میز مدیریت آن را با صفحه‌ها و ورقه‌های مخصوص ملامینه روکش کاری می‌کنند.

میزهایی که به وسیله‌ی چسب تهیه می‌شوند استحکام و پایداری زیادی نخواهند داشت. به علاوه پی وی سی اطراف میز بایستی با تجهیزات پیشرفته و چسب‌های مناسب و باکیفیت تهیه شود والا پس از زمانی کناره‌ها و حاشیه‌های میز را آزمایش کنید که به سادگی باز نشده و خراش بر نداشته باشند. پیوسته به ضمانت نامه و ارائه پشتیبانی پس از خرید میزها دقت داشته باشید. میزی را گزینش و خریداری نمایید که دارای ضمانت نامه باشند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد میز مدیریتی به این صفحه مراجعه نمایید.

 

میز اداری ، میز مدیریتی ، میز کارمندی ، میز کنفرانس ، میز چوبی ، کانتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *