انواع جنس و متریال میزهای اداری

برخی نکات طلایی میز های مدیریتی
خرداد ۲۸, ۱۳۹۷
مناسب‌ترین و بهترین میز مدیریت
تیر ۲, ۱۳۹۷

انواع جنس و متریال میزهای اداری

انواع جنس و متریال میزهای اداری عبارتند از:

میز اداری شیشه‌ای

این نوع میزها به سبب کم وزن بودن ، مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته‌اند. همچنین میزهای شیشه‌ای در محیط‌های با متراژ کم هم به راحتی مورد استفاده قرار می‌گیرند بدون آن که محیط بی‌نظم و ناآراسته به نظر آید. به سبب انعکاس نور از سطح شیشه‌ای این نوع میزها احساس بزرگی محیط و دل باز بودن و روشنایی فضا به تماشاچی القا می‌شود.

مسلماً این عوامل فقط سبب انتخاب میزهای شیشه‌ای برای دفتر کار و سازمان‌ها نمی‌باشد ، چرا که این نوع میزها غالباً شکل بسیار شکیلی دارند و در هر فضایی که جای گیرند نظر سایرین را به سمت خود جذب می‌نمایند. نرکیب شیشه چه با چوب و په با فلز ، به سبب تفاوت زیبا و چشمگیری که به وجود می‌آورد چیدمان فضای کاری را منحصر به فرد و چشم نواز می‌سازد و بدین علت است که در سالن‌های همایش و دفتر مدیریتی نیز از این نوع میزها به کار گرفته می‌شود.

میز اداری چوبی

انتخاب میز اداری چوبی در محیط اداری به گونه‌ای بی نقص تحولی بزرگ و فضای به خصوص و جذابی را به اتاق کاری می‌بخشد. استفاده از میزهای چوبی بیانگر احساس خاطره انگیز آدمی در رابطه با طبیعت و فضای سبز است. میزهای چوبی محیط‌های اداری را شیک ، جالب و چشم نواز می‌سازند. این نوع میزها احتیاج به مراقبت اندکی دارند و به سادگی می‌توان آن‌ها را مجدداً بازسازی نمود.

میزهای چوبی استحکام و پایداری زیادی دارند. در همه‌ی دوره‌ها و فصل‌های سال ، کارایی بالایی خواهند داشت. این نوع میزها برای چندین دوره با کمترین نگه داری از آن‌ها به گونه‌ای مفید کارایی دارند. هزینه این نوع میزها شاید زیاد باشد چرا که چوب‌های مرغوب با ترکیب سایر متریال‌ها فضای ارزنده‌تر و زیبایی به وجود می‌آورند. به همین دلیل این نوع میزها را بایستی به صورت یک گزینه عاقلانه و هدفمند بدانید چرا که قادرند سال‌های طولانی کارایی داشته باشند.

میز اداری MDF

ام دی اف‌ها از مواد اضافه و دور ریزهای چوب ایجاد می‌شوند و بدین سبب است که از گوناگونی رنگ و نقش‌های فراوانی برخوردار هستند و این عامل سبب شده تا این نوع میزها هواداران و استفاده کنندگان فراوانی را داشته باشد. میزهای ام دی اف قابلیت فراوانی در هارمونی با سایر اجزای چیدمان فضای اداری دارند و این یک مزیت بزرگ برای آنان به شمار می‌آید.

شما قادر خواهید بود مطابق با هر دکوراتیوی ام دی اف متناسب با آن را گزینش کنید. قدرت زیاداین نوع میزها در مقابل مرطوب بودن ، نارسانا بودن صوت ، قدرت زیاد آن در مقابل دما و گرمی از سایر مزیت‌های ام دی اف می‌باشد و نکته با اهمیت باصرفه‌ بودن قیمت آنان در مقایسه با محصولات چوبی می‌باشد.

اشکال میزهای اداری

میز L شکل

این نوع میزها از دو قسمت ساخته شده‌اند. مناسب‌ترین محیط برای جای دادن این نوع مدل میز کنج اتاق و سالن است. به سبب این که همه تجهیزات به راحتی بر سطح میز برای شما مهیا خواهد شد این نوع مدل میزها از پرطرفدارترین میزها به حساب می‌آیند.

میز U  شکل

این میزها از سه قسمت تهیه شده‌اند. این شکل از میزها به خصوص برای اشخاصی که احتیاجی به فضای زیادی برای اجرای امور اداری خود دارند درخور و مطلوب است. محیطی که این نوع شکل از میزها پر می‌کنند در مقایسه با اشکال دیگر زیادتر است.

میز تاشو دار

این شکل از میزها کم وزن ، به راحتی جابه‌جا می‌شوند و کاربرد چند منظوره‌ای دارند که هزینه و بهای زیادی ندارند و محیط اندکی را تصرف می‌کنند و به همین دلیل محبوبیت خاص خود را دارند.

میز مستطیل شکل

اشکال و طرح‌های فراوانی از میزهای اداری در بازار عرضه می‌شود ولی غالباً اشخاص میزهای مستطیل شکل را انتخاب می‌کنند. این نوع میزها تقریباً هرگز کهنه و قدیمی نشان نخواهند داد و همواره مد روز هستند. این شکل از میزها فضا را منظم و آراسته جلوه می‌دهند و برای محیط‌های کاری و اداری خشک و رسمی انتخاب مطلوب و درخوری خواهند بود.

میز دایره‌ای شکل

این شکل از میزها به سبب این که ساقه‌ها و پی آنان در مرکز جای می‌گیرد و به پای افراد اصابت نمی‌کند و ایمنی لازم را ایجاد خواهد کرد. مولفه‌ی با اهمیت دیگر این است به سبب این که این نوع میزها زاویه و کنج ندارند قادرید با چیدن صندلی‌های بیشتر در اطراف میز اشخاص زیادتری را در اطراف آن جای دهید. در صورتی که قصد دارید میز را در محیطی مانند سالن‌های شلوغ قرار دهید به سبب مدور بودن در عبور و مرور افراد مشکلی به وجود نمی‌آورد. این شکل از میزها برای فضا و اتاق‌های پر تردد انتخاب هوشمندانه و ایمنی خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *