انتخاب میز اداری مناسب

میز اداری - میز کارمندی
نکات تخصصی در مورد میز اداری
خرداد ۱۵, ۱۳۹۷
نکات طلایی در مورد انواع میز کنفرانس اداری
خرداد ۲۲, ۱۳۹۷

انتخاب میز اداری مناسب

یکی از اساسی‌ترین و با اهمیت‌ترین عناصر و اجزا در چیدمان اداری و سازمانی ، انتخاب میز اداری مناسب است.

گزینش میزهای اداری مناسب ضمانت کننده آسایش ، عملکرد خوب پرسنل و شیک و جذاب شدن فضای کاری اداره و شرکت است. در گزینش میزهای اداری نخستین چیزی که بایستی به آن توجه لازم را داشت آسایش و سلامت کارکنان و کارمندان می‌باشد ، چرا که پرسنل مدت طولانی را در پشت میزها سپری می‌کنند. میزهای اداری مطلوب و درخور قادر هستند راندمان کارمندان و پرسنل را به اندازه قابل ملاحظه‌ای فزونی بخشند.

به علت مخارج زیادی که عوض کردن میز اداری در پی خواهند داشت در آغاز در گزینش آن‌ها توجه لازم را داشته باشید تا بعد از طی زمانی احتیاجی به تعویض آن‌ها نداشته باشید. میزهای اداری باید مطابق با زمینه و حرفه‌ی کاری هر شخص گزینش شوند و بایستی به این مسئله توجه داشت آیا با مشتریان و مراجعین رابطه‌ی مستقیمی دارند یا نه. اشخاصی که با رایانه سروکار دارند بایستی محیطی درخور تجهیزات کامپیوتر و رایانه را در دسترس داشته باشند.

در انتخاب میز اداری بایستی از متریال باکیفیتی گزینش شوند تا تجهیزات به سادگی روی آن‌ها قرار گرفته شود. این میزها بایستی به شکلی جای بگیرند که اشخاص بالا دست به سادگی قادر باشند امور پرسنل را زیر نظر گرفته و مدیریت کنند. این میزها بایستی به شکلی طراحی شوند که هر یک از کارکنان و پرسنل قادر باشند تجهیزات و ابزاری که احتیاج دارند را در روی میز جای دهند و گاهی اوقات احتیاج است که میزها برخوردار از چندین قفسه برای ابزار مورد احتیاج هر فرد باشد.

در انتخاب میز اداری باید به شکلی ساخته شده باشند که ارتفاع آن‌ها استاندارد بوده تا کارکنان با کار کردن در پشت میزها در دراز مدت حس کسالت و ناخوشایندی نداشته باشند. ارتفاع آنان باید به شکلی باشد که با نشستن فرد در پشت این میزها دست‌ها به گونه‌ی ترازی روی میز و در راستای آن جای گیرد. میزهای استاندارد طبق اصول ارگونومیکی غالباً بلندی مساوی ۷۵ سانتی متر از سطح زمین دارند و به علاوه جای راحتی را برای وضعیت پاها در پایین میز به گونه‌ای طراحی شده دارند.

در واقع هیچ کدام از کارمندان و افراد حاضر در ادارات و موسسات و کمپانی‌ها امورشان را در نبود میزهای اداری قادر نیستند اجرا نمایند. میزها به منظور حفظ و جای دادن دستگاه رایانه ، سندها و پرونده‌ها ، پاکت‌ها و تجهیزات مورد نیاز کارکنان به کار گرفته می‌شوند.

اقسام و طرح‌های گوناگونی در انتخاب میز اداری در بازار عرضه می‌شوند از جمله:

میزهای رایانه که غالباً به منظور اجرای امور رایانه‌ای به کار گرفته می‌شوند. مشخصه‌ی اساسی این نوع میزها بخش تغییرپذیری و چندمنظوره بودن آنهاست.

میزهای پذیرش ، این نوع میزها برای بخش‌هایی که غالباً با مشتریان و مراجعین روبه‌رو هستند کارایی دارد. این گونه میزها به دلیل مراجعین زیاد در اشکال و طرح‌های متنوعی ساخته می‌شوند.

میزهای L  شکل، مقصود مهم این نوع میزها به کارگیری بیشترین قسمت محیط کاری می‌باشدکه در قسمت‌های گوناگونی نیز کاربرد دارند.

میزهای U  شکل ، این نوع میزها برای امور چندکاره به کار گرفته می‌شود.

چیدمان و طرح و شکل مبلمان اداری نشان دهنده‌ی یک ماهیت و تشخص یک سازمان و اداره و کمپانی است ، در نتیجه بایستی در گزینش چیدمان و تجهیزات اداری به چگونگی و موقعیت اداره و کامپانی و کار و اموری که موسسه اداری و کمپانی مشغول آن است را لحاظ کند.

در عصر حاضر اشکال و طرح‌های متنوعی به بازار ارائه شده که مدیران قادرند برحسب نیاز و سلایق خود از بین میزهای مدرن و شیک و کلاسیک و با ابهت با متریال‌های مختلف دست به انتخاب بزنند و میز مورد نیاز خود را خریداری کنند. همچنین نبایست وجود مراجعین اداره و کمپانی را از نظر دور داشت تا با وجود عرضه امور درخور و مطلوب به آنان ، ذهنیت خوب و خوشایندی را در آنان به وجود آورد.

بهتر است در گزینش میزهای اداری خود دقت زیادی به خرج دهید زیرا رده و مرتبه‌ی اداره و سازمان و کمپانی شما و به علاوه کارایی کارکنان به گونه‌ای آشکار با میزهای اداری در ارتباط است. برجسته‌ترین موضوع در گزینش میزهای اداری مطلوب ، مشخص بودن حدومرزهای بین کارکنان و پرسنل است. در چیدمان این نوع میزها بایستی به مسائل ظریف و اصلی دقت داشت تا محیط اداری برخوردار از حدومرزهای مدیریت شده باشد. نکته آخر این موضوع است که میزهای اداری بایستی طوری گزینش و خریداری شوند که احتیاجات شما را در تمام وضعیت‌های گوناگون برطرف سازد.

میز اداری ، میز مدیریتی ، میز کارمندی ، میز کنفرانس ، میز چوبی ، کانتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *